Koszykarki AZS UG Wicemistrzyniami I ligi 2016/2017

Koszykarki AZS Uniwersytet Gdański odniosły największy sukces w historii działalności sekcji zdobywając wicemistrzostwo I ligi 2016/2017. W finale rozgrywek w Gdańsku zespół AZS UG uległ jedynie drużynie SMS PZKosz Łomianki.

W fazie play-off koszykarki AZS Uniwersytet Gdański pokonały kolejno zespoły KKS Olsztyn, ŁKS SMS Łódź, AZS Politechnika Korona Kraków. W finale rywalkami AZS UG okazała się drużyna SMS PZKosz Łomianki. W pierwszym meczu zespół AZS UG pokonał grupę z Łomianek 65:55, a w rewanżu uległ 38:67. O złotym medalu i awansie do Ekstraklasy zadecydował trzeci mecz w Gdańsku, w którym lepszy okazał się zespół SMS PZKosz Łomianki. W pierwszej kwarcie na prowadzeniu były zawodniczki AZS UG (23:14), ale w kolejnych trzech kwartach do zwycięstwa zbliżały się rywalki. Najlepszą zawodniczką spotkania okazała się Anna Makurat, zawodniczka SMS PZKosz Łomianki, która zdobyła aż 36 punktów.