NEWSY Trójmiasto
i pomorskie

tag
Mgr Tomasz Snarski, asystent na Wydziale Prawa i Administracji UG, a jednocześnie aplikant adwokacki drugiego roku, zwyciężył w Konkursie Krasomówczym dla Aplikantów Adwokackich, zorganizowanym przez Okręgową Radę Adwokacką w Gdańsku.
Trwa 7 edycja Konkursu Literackiego Uniwersytetu Gdańskiego "Proza Życia". W konkursie mogą wziąć udział osoby, które przed końcem 2010 roku nie przekroczą 35 roku życia, niezależnie od dotychczasowego dorobku literackiego. Prace na Konkurs można zgłaszać do 30 września 2010 roku (liczy się data stempla pocztowego) na adres:
Studio Architektoniczne Kwadrat z Gdyni zostało zwycięzcą międzynarodowego konkursu na projekt koncepcji architektonicznej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Na konkurs wpłynęło prawie 130 prac z kilkudziesięciu krajów z całego świata.
Mgr Maja Grabkowska, asystentka w Katedrze Geografii Ekonomicznej UG, zajęła I miejsce w konkursie Revitare, w kategorii społecznej za artykuł pt. "Nowi mieszkańcy starej dzielnicy Gdańska i ich udział w procesach rewitalizacji oddolnej". Prezentuje w nim wyniki własnych prac badawczych i naukowych.
Jakub Szlachetko, student V roku prawa i IV roku administracji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego został laureatem wojewódzkiego etapu konkursu „Studencki Nobel 2010”, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jakub Szlachetko jest wyróżniającym się studentem V roku prawa i IV roku administracji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz prezesem zarządu Ośrodka Analiz Polityczno-Prawnych (www.oapp.pl) - prawniczego think tanku funkcjonującego od 2009 roku, a także aktywnym działaczem Stowarzyszenia Pro Societas.
Emilia Gabryś absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego została wyróżniona w konkursie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na najlepszą pracę magisterską z zakresu funduszy strukturalnych dla rozwoju polskich regionów.
Prof. Grzegorz Węgrzyn z Uniwersytetu Gdańskiego został laureatem konkursu "Gdynia bez barier", organizowanego od 11 lat przez miasto Gdynię. Naukowiec otrzymał medal w uznaniu osiągnięć w opracowaniu metod leczenia genetycznej choroby Sanfilippo - informuje rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Gdańskiego, Beata Czechowska-Derkacz.
W terminie od 4 stycznia do 31 maja 2010 odbędzie się ósma już edycja konkursu Gdyński Biznesplan. Celem tego konkursy jest zachęta do podejmowania działalności gospodarczej, szczególnie innowacyjnej, w sferze produkcji i usług. Konkurs umożliwia realizacje pomysłów biznesowych dzięki bardzo konkretnej pomocy.
Corocznie na Politechnice Gdańskiej odbywa się konkurs Karole. Uroczyste wręczenie nagród już 3 czerwca w auli Politechniki Gdańskiej.
Gimnazjaliści z Gdyni: Aleksander Szulc i Maciej Ziółkowski wygrali konkurs dla młodych konstruktorów robotów "RI_znekBOT_7.0". Zawody odbyły się 21 marca w Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
Sebastian Giziewski z Politechniki Gdańskiej zajął pierwsze miejsce w konkursie "Automation Scholarship", skierowanym do studentów uczelni technicznych. Drugą nagrodę otrzymał Piotr Golis z Akademii Górniczo Hutniczej, a trzecią - Marcin Licznerski z Politechniki Gdańskiej.
WYGRAJ INDEKS NA UCZELNIĘ!!!
Organizatorem Konkursu jest Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z Poznania. Aby wziąć udział w Konkursie wystarczy wysłać wiadomość SMS z propozycją sloganu, hasła reklamowego, związanego z bezpieczeństwem na numer 7168, wpisując: „WSB.” (WSB kropka), a następnie treść proponowanego hasła.
Temat: Czy Twoje miasto jest miastem bezpiecznym? Konkurs dotyczy bezpieczeństwa w miastach: Poznań, Gdańsk, Wrocław, Świdnica, Zabrze i Zakopane. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy – film, fotografia, praca plastyczna lub pisemna (do wyboru uczestnika konkursu) na temat bezpieczeństwa jednego z wyżej podanych miast.
Inicjatorem przedsięwzięcia jest biblioteka Collegium Balticum. Biblioteka chcąc przywrócić ekslibrisowi jego użytkowe znaczenie, odwołuje się do inwencji twórczej studentów i ogłasza konkurs na ekslibris.
Szymon Nowakowski, student II roku Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku został laureatem V edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy biochemicznej "Superhelisa 2008", który odbył się na początku maja w Łapinie, koło Kolbudy.
Czy możliwe jest skonstruowanie urządzenia do automatycznego wbijania gwoździ z wykorzystaniem tylko kilku prostych narzędzi, listewek, plastikowych rurek, taśmy, butelki wody czy styropianu? Do tego w cztery godziny? Owszem, bo dla młodych inżynierów nie ma zadań niewykonalnych.
Poprzednie
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności