NEWSY Trójmiasto
i pomorskie

Aż pięć medali przywieźli z Poznania studenci Uniwersytetu Gdańskiego z pierwszych Akademickich Mistrzostw Polski w szermierce. Prawdziwym królem polowania został Michał Siess, który wygrał w rywalizacji florecistów. W klasyfikacji drużynowej studenci z Gdańska Oliwy zajęli wysokie czwarte miejsce w Polsce oraz zdobyli srebro w klasyfikacji Uniwersytetów.
Historyczny sukces odniosły koszykarki AZS Uniwersytet Gdański. Drużyna pod wodzą trenera Włodzimierza Augustynowicza została Mistrzem I Ligi i tym samym uzyskała awans do Energa Basket Ligi - najwyższej klasy rozgrywkowej. Gdańszczanki wygrały z zespołem Panattoni Europe Lider Pruszków.
Dwie drużyny reprezentujące ACK UG Alternator w tegorocznej edycji Odysei Umysłu uzyskały nagrody I stopnia w dwóch problemach teatralnych do rozwiązania zostając Mistrzyniami Polski w IV grupie wiekowej. Tym samym studentki Uniwersytetu Gdańskiego otrzymały szansę, aby reprezentować Polskę na 40. Finałach światowych Odysei Umysłu w East Lansing w USA w maju b.r.
W marcu bieżącego roku ukazała się publikacja zbiorowa: Marzec 1968 w Gdańsku pod redakcją prof. Mieczysława Nurka przy współpracy Anny Wałek i Katarzyny Błaszkowskiej (Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego – Politechnika Gdańska). Książka powstała po konferencji naukowej, która odbyła się na Politechnice Gdańskiej w 50. rocznicę tzw. wydarzeń marcowych, współorganizowanej przez Uniwersytet Gdański. Redaktorem książki jest prof. Mieczysław Nurek, historyk, profesor nauk humanistycznych, który pełnił funkcję kierownika Zakładu Historii Najnowszej Powszechnej Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego.
Tegoroczną laureatką prestiżowej Willi Paul Adams Award została dr hab. Anna Mazurkiewicz, prof. nadzw. z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego. To jej kolejne wyróżnienie od amerykańskiego stowarzyszenia.
Uczniowie 6 szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego zmagali się na Uniwersytecie Gdańskim z trudnymi zadaniami z zakresu wiedzy o genetycznie modyfikowanych organizmach i genetycznie modyfikowanych mikroorganizmach. Quiz Wiedzy STARBIOS2 odbył się na UG po raz drugi. Laureatką I miejsca została Julia Iwaszkiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku.
Prof. dr hab. Jerzy Limon, kierownik Katedry Sztuk Scenicznych na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, inicjator i dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego został laureatem Pragnell Shakespeare Award. Nagroda jest prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym za wybitne osiągnięcia w popularyzowaniu i rozwoju wiedzy na temat dzieł Williama Szekspira oraz znaczący wkład w zrozumienie jego twórczości.
Dzięki współpracy ze Stacją Badania Wędrówek Ptaków Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego w Meksyku powstał właśnie narodowy system obrączkowania ptaków, który będzie stanowił kolejne narzędzie prowadzenia badań naukowych w tym kraju, ale także monitoringu tamtejszej niezwykle bogatej przyrody. Powstawanie systemu zaplanował i konsultował jego tworzenie na każdym etapie dr Jarosław K. Nowakowski z Uniwersytetu Gdańskiego, kierownik Programu Badawczego Akcja Bałtycka (AB).
Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego wrócił z XIII Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Muzyki Sakralnej ‘Silver Bells’ w Daugavpils na Łotwie z najbardziej znaczącymi nagrodami, w tym GRAND PRIX całego Festiwalu.
Uniwersytet Gdański zaprasza na studia podyplomowe Design w przestrzeni społecznej. Zapisy trwają do 31 stycznia 2019 roku.
Prof. dr hab. Piotr Stepnowski, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Gdańskiego, kierownik Katedry Analizy Środowiska na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, został tegorocznym laureatem Medalu im. Wiktora Kemuli. Odznaczenie zostało przyznane za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie chemii analitycznej, w tym za pionierskie badania w zakresie chemii i analityki środowiska.
Dr Marcin Szulc z Zakładu Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego otrzymał statuetkę ambasadora kampanii „Biała Wstążka” w Gdyni 2018 w trakcie konferencji „Jubileuszowe 10 lat wspólnego przeciwdziałania przemocy”.
Podczas Pomorskiej Gali Żeglarskiej 2018 Magdalena Kwaśna, studentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego i zawodniczka sekcji żeglarskiej AZS Uniwersytet Gdański otrzymała tytuł „Pomorskiej Żeglarki Roku 2018”.
Studenckie koła naukowe Uniwersytetu Gdańskiego wróciły z pierwszymi nagrodami zdobytymi w Ogólnopolskim Konkursie StRuNa. Koło Badań Psychologicznych „Experior”, działające w Instytucie Psychologii na Wydziale Nauk Społecznych UG, zdobyło pierwsze miejsce w kategorii Najlepsze Koło Naukowe Roku 2018, a SKN „Molekuła”, działające w Katedrze Biologii Molekularnej na Wydziale Biologii UG, otrzymało Nagrodę Główną za Najlepszy Projekt Roku.
Północnoatlantycka Organizacja Producentów Sp. z o.o. we współpracy z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetem w Akureyri School of Business in Science w Islandii podjęły się organizacji konkursu stypendialnego, który ma za zadanie wspierać polskich studentów zamierzających studiować na Uniwersytecie w Akureyri w ramach Programu Stypendialnego Erasmus. Wydarzenie inaugurujące konkurs PISCES (Polish Icelandic Scholarship – Exchange Studies) odbyło się 7 listopada na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.
Studentki Uniwersytetu Gdańskiego zdobyły złoto i srebro w Mistrzostwach Polski w Klasach Olimpijskich w Żeglarstwie.
Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego okazał się bezkonkurencyjny na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym „CANCO MEDITERRANIA” Barcelona – Lloret de Mar. Zespół pod batutą prof. Marcina Tomczaka zdobył GRAND PRIX festiwalu, 4 złote dyplomy i specjalną nagrodę pieniężną.
Języki których między innymi będziesz mógł się uczyć to: angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski, rosyjski, szwedzki, norweski i japoński. Centrum Języków Obcych UG oferuje naukę na wszystkich poziomach.
Centrum Języków Obcych jest międzywydziałową jednostką Uniwersytetu Gdańskiego powołaną pod nazwą Studium Języków Obcych w 1970 roku do organizowania i prowadzenia działalności dydaktycznej w zakresie nauczania języków obcych studentów wszystkich wydziałów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Nazwa Centrum Języków Obcych obowiązuje od 2018 roku.
Uniwersytet Gdański prowadzi dodatkową rekrutację na studia I i II stopnia. Terminy rejestracji dostępne poniżej.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności