NEWSY Trójmiasto
i pomorskie

W sobotę w Gdańsku Piknik na Zdrowie

Dział: Trójmiasto

Bezpłatne badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi, nauka samobadania piersi i udzielania pierwszej pomocy, przegląd stomatologiczny - to tylko część oferty "Pikniku na Zdrowie", który 19 czerwca organizuje Gdański Uniwersytet Medyczny.

"Zaplanowaliśmy wiele atrakcji: od bezpłatnych badań profilaktycznych po dobrą zabawę. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie" - zapewnia rektor GUMed prof. Janusz Moryś.

Na uczestników Pikniku będzie czekać ponad 50 stoisk w niemal 40 kategoriach tematycznych. Podczas imprezy będzie się można dowiedzieć m.in., jakie mogą być działania niepożądane leków i z czego mogą wynikać. Specjaliści będą udzielali porad na temat radzenia sobie z uzależnieniami, odbędą się też warsztaty dotyczące zdrowej diety, a pielęgniarki nauczą, jak opatrywać drobne skaleczenia.

Dla dzieci przewidziano liczne konkursy, zabawy i zajęcia.

Na scenie piknikowej odbędzie się również pokaz rehabilitacji, symulacja wypadku i pokaz pierwszej pomocy. Poza tym odbędą się warsztaty z Tai-Chi oraz jogi. W czasie Pikniku goście będą mogli się poczęstować zdrową zupą z soczewicy.

To już piąta edycja "Pikniku na Zdrowie". Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 w Zielonym Park (przy al. Zwycięstwa) w Gdańsku.

PAP - Nauka w Polsce


data ostatniej modyfikacji: 2010-06-16 19:34:37
Komentarze

Nauka języków w Trójmieście
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSAiB_baner_220x300px.gif
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
UG-220_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Wyszkolenie strzeleckie - 4
 
Polityka Prywatności