Wygrana AZS UG w Ekstralidze Futsalu

Futsalistki AZS UG zwyciężyły w rywalizacji z Kotwicą Kórnik w Ekstralidze Futsalu Kobiet! W ramach meczu trzeciej kolejki EFK, AZS UG Futsal Ladies po pełnym emocji spotkaniu wygrały z Kotwicą 4:2 (3:0).

Relacja z wydarzenia od AZS UG:

Pierwsza połowa to zorganizowana gra w obronie i sukcesywne ataki na bramkę przeciwniczek. Konsekwentna praca opłaciła się gdańszczankom w 13 minucie meczu - po błyskawicznym rozegraniu stałego fragmentu gry, perfekcyjnym strzałem pod poprzeczkę pochwaliła się Aleksandra Rucińska i otworzyła wynik spotkania. Niespełna 60 sekund później, ratując się przed stratą bramki, ręką w we własnym polu karnym zagrała zawodniczka z Kórnika i sędzia podyktował rzut karny. Natasza Urbanowicz nie dała szans goalkeeper'ce gospodarzy. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę ponownie piłkę w bramce rywalek umieściła kapitan zespołu - Urbanowicz. Od początku drugiej części spotkania w poczynania Gdańszczanek wkradła się nerwowość co kosztowało utratę dwóch bramek i niebezpieczne zbliżenie się gospodyń do remisu. Walka i szaleńcza pogoń Kórnika za golem wyrównującym trwała do ostatniej minuty meczu kiedy w ataku kontrującym trafienie dla swojego zespołu zaliczyła najmłodsza akademiczka - Wiktoria Słowy. "Kotwica to bardzo solidny zespół. Cieszy zatem zwycięstwo na trudnym terenie. Mieliśmy chwilę słabości w drugiej połowie, ale dziewczyny wytrzymały presję i w końcówce spotkania przechyliły szalę na naszą stronę. Solidna praca w obronie przyniosła nagrodę w postaci 3 punktów" - komentuje Trener, Tomasz Aftański.

UG: Malwina Ciesielska - Aleksandra Rucińska, Izabela Pawłowska, Natalia Świętoniowska, Natalia Urbanowicz oraz Lidia Sowińska, Iwona Wudarczyk, Weronika Wieżynis, Weronika Kostewicz, Patrycja Kucharczyk, Urszula Kwasigroch, Wiktoria Słowy, Magdalena Szpera, Agnieszka Szultka.

Trener: Tomasz Aftański Asystent Trenera: Weronika Sikorska Kierownik: Michalina Gołąbek.

KOTWICA: Aleksandra Godlewska - Gabriela Sass, Violetta Biegańska, Martyna Boguszyńska, Paula Fronczak oraz Karolina Wlekła, Patrycja Sutkowska, Hanna Cerajewska, Justyna Dziabaszewska, Małgorzata Ładniak, Agata Magoń, Katarzyna Sikora, Ewa Telążka, Ewa Weber.

A już 10 grudnia 2017 o godzinie 16:00, AZS UG Futsal Ladies zagrają na własnym parkiecie (Startowa 9, Gdańsk) z AZS Uniwersytet Warszawski! Wstęp na mecz wolny. Zapraszamy.

data ostatniej modyfikacji: 2017-12-05 09:06:27