Podwójny sukces AZS UG w Finale AMP w Futsalu

W Finałach Akademickich Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Futsalu zawodniczki AZS Uniwersytet Gdański zajęły 3. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 2. w klasyfikacji uniwersytetów. Zawodnicy AZS UG również uplasowali się na 2. miejscu w klasyfikacji uniwersytetów oraz zdobyli 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Relacja Piotra Walczaka, prezesa AZS UG:

W dniach 20-23.02.2020 w Poznaniu odbyło się święto futsalu - Finały Akademickich Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn. Znakomicie w tych zawodach zaprezentowały się obie reprezentacje AZS Uniwersytet Gdański zdobywając medale.

Drużyna kobiet pod wodzą trenera Tomasza Aftańskiego zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz drugie w klasyfikacji uniwersytetów. Ten znakomity wynik to powtórka z przed dwóch lat kiedy to zespół AZS UG również zdobył dwa medale brązowy (w klasyfikacji generalnej) i srebrny (w klasyfikacji uniwersytetów).

Turniej w Wielkopolsce nasz zespół rozpoczął od remisu z UMCS Lublin (1:1), w kolejnych dwóch meczach fazy grupowej zawodniczki AZS UG odniosły dwa zwycięstwa z UEK Kraków (3:1) i SGGW Warszawa (1:0). W kolejnej fazie podopieczne Tomasza Aftańskiego musiały pokonać gospodarzy - UAM Poznań. I zrobiły to!

Po zwycięstwie 3:1 z UAM Poznań awans do najlepszej czwórki stał się faktem. W niedzielnym półfinale wyrównany mecz z faworytem PWSZ Wałbrzych (1:1) w regulaminowym czasie gry. W rzutach karnych lepsze okazały się rywalki i to one zameldowały się w finale. W ostatnim meczu o III miejsce w turnieju nasz zespół zmierzył się z UWM Olsztyn. Stawką był brązowy medal w klasyfikacji generalnej i srebrny w klasyfikacji uniwersytetów. W regulaminowym czasie gry remis (0:0) i znów wrzuty karne, tym razem na korzyść Uniwersytetu Gdańskiego. Wielki sukces i radość AZS UG Futsal Ladies w Poznaniu!

Skład drużyny kobiet:

Weronika Wieżynis (BR), Malwina Ciesielska (BR). Izabela Pawłowska, Wiktoria Słowy, Natalia Świętoniowska, Lidia Sowińska, Sandra Gonciarz, Dagmara Kozłowska, Julia Dziewanowska, Patrycja Salwa, Kornelia Okoniewska, Weronika Dziadura, Weronika Sikorska, Wiktoria Dziurdź

Trener: Tomasz Aftański

Asystent Trenera: Natasza Urbanowicz, Iwona Wudarczyk

Kierownik: Michalina Gołąbek

Fizjoterapeuta: Szymon Cielecki

Męska drużyna AZS Uniwersytet Gdańsk również zdobyła srebrne medale w klasyfikacji uniwersytetów oraz piąte w klasyfikacji generalnej.

Turniej w Poznaniu nasz zespół rozpoczął od dwóch wysokich wygranych z Politechniką Świętokrzyską Kielce (4:0) i WSG Bydgoszcz (5:1), nawet porażka w trzecim meczu  z UJ Kraków nie pozbawiła naszego zespołu pierwszego miejsca w grupie. W drugiej fazie na po zaciętym spotkaniu zawodnicy AZS UG ulegli po zaciętym spotkaniu drużynie UEK Kraków (3:5). Pozostała walka o miejsca 5-8 i medal w klasyfikacji uniwersytetów. Trzeba było wygrać dwa spotkania - czego nasi zawodnicy dokonali. Uniwersytet Gdański pokonał kolejno Uniwersytet Warszawski (4:1) i WSG Bydgoszcz (3:2).