2 czerwca rusza w Trójmieście akcja Cała Polska Chodzi Boso

Tworzymy zieloną przestrzeń! − to hasło promujące pierwszą edycję ogólnopolskiej akcji Cała Polska Chodzi Boso, która odbędzie się w pierwszy czerwcowy weekend we Wrocławiu, Katowicach i Trójmieście. Przedsięwzięcie będzie miało charakter otwartej imprezy, gdzie główne wydarzenia rozegrają się na olbrzymich platformach utworzonych z naturalnej trawy.

Cała Polska Chodzi Boso to pierwsza tego typu akcja w Polsce, która mówi o poprawie jakości życia dzięki zachowaniu równowagi pomiędzy człowiekiem, środowiskiem a przemysłem, nie ograniczając się tylko do kwestii ekologii. Podmiotem akcji  Cała Polska Chodzi Boso jest człowiek, a przedmiotem, wyrażana pojęciem „być”, nie „mieć”, jakość życia. Chcemy, aby bose chodzenie po trawie stało się symbolem połączenia z naturą i pretekstem do dyskusji na temat jakości naszej przestrzeni życiowej, nie tylko miejskiej ale także społecznej i kulturowej. Finał akcji odbywa się 5 czerwca w Światowy Dzień Środowiska Naturalnego.

W Trójmieście akcja przybierze wyjątkową i rozbudowaną formę.

W sobotę, 28 maja wraz z Fundacją „Nasza Przestrzeń” podczas warsztatów graffiti jam dla małych i dużych vol. 2 „Write your rights”, w myśl idei, że każdy z nas ma prawo do życia w przyjaznej, zielonej atmosferze, chcemy wspólnie zazielenić gdańskie podwórko przy ul. Ks. Zator Przytockiego 4 we Wrzeszczu.

W czwartek, 2 czerwca, zazielenimy dziedziniec Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej. Na swoim własnym dywanie z naturalnej trawy, studenci poruszą nie tylko ważne kwestie kształtowania i rewitalizacji Biskupiej Górki, ale także zaprezentują swoje pasje: odbędą się pokazy parkouru i tańca hiphopowego oraz rozmaite warsztaty, w tym związane z różnymi formami relaksu przed egzaminem. Planowany jest konkurs poetycki pod hasłem „Zielono mi w głowie”, w którym wystartują studenci GWSH, a którego rozstrzygnięcie nastąpi w dniu imprezy. Towarzyszyć będzie mu happening poetycki. Znajdzie się tam także miejsce dla zabawy dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy, pokazy filmów i przedstawienie teatralne.

W piątek, 3 czerwca, akcja rusza pełna parą w całej Polsce. W Trójmieście, główne działania odbędą się na Targu Węglowym w Gdańsku, gdzie zostanie rozłożonych ponad 1000m2 naturalnej trawy. Natomiast w Sopocie na pl. Zdrojowym zostanie stworzona zielona strefa relaksu. Rozpoczniemy o godzinie 12.00 śniadaniem prasowym. Później wraz z przedstawicielami władz Trójmiasta, mieszkańcami i urbanistami będziemy dyskutować o problematyce kształtowania przestrzeni miejskiej. Przez całe trzy dni na naszym zielonym dywanie dziać będą się wszelkiego rodzaju atrakcje. Miejsce dla siebie znajdą zarówno najmłodsi, jak i starsi, sportowcy jak i miłośnicy rękodzieła. Zbudujemy wspólnie „Śmieciorzeźbę”, poćwiczymy jogę, wymienimy się ubraniami i innymi dodatkami. Wieczorem zrelaksować się będzie można, oglądając filmy podróżnicze telewizji PLANETE i słuchając słuchowisk czasopisma „Bluszcz”. Akcję zakończymy w niedzielę wieczorem, puszczając w niebo mnóstwo kolorowych latających lampionów z życzeniami.

Przyjdź, zdejmij buty i stwórz z nami zieloną przestrzeń!



ostatnia aktualizacja: 2011-05-26
Komentarze
Polityka Prywatności