NEWSY Trójmiasto
i pomorskie

Kamila Stormowska, studentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego zdobyła brązowy medal w Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim na torze krótkim. To największy dotychczasowy sukces zawodniczki w karierze. Walkę o podium 19-latka wygrała ze swoją idolką – multimedalistką wielkich imprez i byłą rekordzistą świata Brytyjką Elise Christie.
Dr Sławomir Antkiewicz z Katedry Biznesu Międzynarodowego Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego został powołany przez wicepremiera Jarosława Gowina do składu Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dr Antkiewicz został członkiem reprezentującym środowiska społeczno-gospodarcze i finansowe.
Dr Wojciech Glac z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego został finalistą konkursu Popularyzator Nauki 2019 organizowanego przez serwis PAP - Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Badacz UG, nominowany w kategorii „Naukowiec”, jest cenionym dydaktykiem i popularyzatorem wiedzy na temat mózgu oraz pomysłodawcą i organizatorem Dni Mózgu na Uniwersytecie Gdańskim.
W poniedziałek 13 stycznia w Urzędzie Miasta Sopotu odbyło się wręczenie stypendiów doktoranckich przyznawanych corocznie przez Prezydenta Sopotu.
Dr Ewelina Król z Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Iwona Pawliczka ze Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego im. Prof. Krzysztofa Skóry znalazły się w prestiżowym rankingu Wysokich Obcasów Gazety Wyborczej „50 śmiałych 2019 roku”.
Dr Wojciech Wiewiórowski z Zakładu Informatyki Prawniczej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego został wybrany przez Komisję Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) Parlamentu Europejskiego na stanowisko Europejskiego Inspektora Ochrony Danych. Jego zadaniem będzie zagwarantowanie, że instytucje i organy europejskie respektują prawo do prywatności i ochrony danych, gdy przetwarzają dane osobowe i opracowują nową politykę.
Projekt „Dostępny UG” przygotowany przez Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami UG oraz Biuro Zarządzania Projektami Rozwojowymi UG, we współpracy z Partnerem Projektu – Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego otrzymał rekomendacje dofinansowania od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju plasując się na wysokim 5. miejscu listy rankingowej. Głównym celem projektu jest poprawa dostępności Uniwersytetu Gdańskiego dla studentów z niepełnosprawnościami poprzez wdrożenie kompleksowych rozwiązań w likwidacji barier.
Dr hab. Anna Aksmann, prof. nadzw. z Katedry Fizjologii i Biotechnologii Roślin Wydziału Biologii UG oraz prof. dr hab. Hanna Mazur-Marzec, kierownik Zakładu Biotechnologii Morskiej Instytutu Oceanografii UG, zostały laureatkami Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii „Naukowiec przyszłości”. Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia zostają od czterech lat podmioty i osoby, które w swej pracy wykazują się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość, stanowiąc podstawę zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju.
W rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject for Social Sciences 2020 Uniwersytet Gdański znalazł się pozycji 601+ wśród wszystkich uczelni wyższych na świecie. W rankingu wyróżniono uniwersytety wiodące w dziedzinie komunikacji i medioznawstwa, nauk politycznych i studiów międzynarodowych, socjologii i geografii.
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku oraz Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER podpisały 4 października list intencyjny mający na celu wsparcie i aktywny rozwój przedsiębiorczości na Pomorzu.
Bezpieczeństwo morskie to nowy kierunek studiów I stopnia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku.
Spotkanie ze zjawami, Pannami Wodnymi, poznanie architektów gmachu Teatru Muzycznego, ludzi morza, złaknionych musicali, borowych ciotek sypiących zagadkami, a na zakończenie samej Dyrektor Danuty Baduszkowej mieli okazję przeżyć uczestnicy kolejnej gry miejskiej Parlamentu Studentów WSAiB Gdynia - Sekretnej Gdyni Baduszkowej. Grą uświetniono 100. rocznicę urodzin charyzmatycznej Dyrektorki.
W Uniwersytecie Gdańskim nadal trwa nabór uzupełniający na kierunki, na które pozostały wolnej miejsca.
Trwa promocja w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Zapisując się na studia do 30 września zaoszczędzisz 300zł na czesnym oraz nie zapłacisz wpisowego.
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego prowadzi do końca września dodatkową rekrutację na studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe.
Dr hab. Michał R. Szymański z Uniwersytetu Gdańskiego (Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed) otrzymał prestiżowy grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych w wysokości 1.5 mln euro. Badania prowadzone w ramach grantu pozwolą na zrozumienie fundamentalnych zasad naprawy ludzkiego mitochondrialnego DNA, co w przyszłości może przyczynić się do zrozumienia podstaw szeroko pojętych chorób mitochondrialnych.
Prof. Hanna Mazur-Marzec z Uniwersytetu Gdańskiego otrzymała nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii „Naukowiec przyszłości”. Nominacja została przyznana za realizację projektu „Peptydy produkowane przez bałtyckie cyjanobakterie – od identyfikacji do wyboru związku wiodącego (from hits to leads H2L)”. Są to interdyscyplinarne badania w zakresie błękitnej biotechnologii, które w przyszłości mogą się przyczynić się do pozyskania z naturalnych zasobów morza produktu przydatnego w opracowaniu nowego leku przeciwnowotworowego.
Do 13 września można składać dokumenty na w ramach rekrutacji dodatkowej na studia I i II stopnia w Uniwersytecie Morskim w Gdyni.
Uniwersytet Gdański prowadzi nabór do Szkoły Prawa Francuskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 stycznia 2020 roku. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni prowadzi zapisy na Zarządzanie II stopnia. Nauka na tym kierunku będzie trwać tylko 3 semestry. Jest to jedyna taka oferta w Gdyni.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Trójmieście
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
EF_220.jpg

Przegląd uczelni
UG_przeglad_uczelni_1.jpg
WSB_przeglad_uczelni.jpg
WSAiB_baner_220x300px.gif
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura UNS - budynek
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności