NEWSY Trójmiasto
i pomorskie

Trwa rekrutacja na studia I i II stopnia oraz na podyplomowe w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Zapisy będą prowadzone do 30 września.
Według właśnie opublikowanego Raportu Rocznego 2017 Uniwersytet Gdański pozostaje wśród liderów polskich uczelni pozyskujących najwięcej środków na badania naukowe z Narodowego Centrum Nauki. W najnowszym zestawieniu uczelnia zajmuje 6. miejsce spośród polskich uniwersytetów oraz 7. wśród wszystkich beneficjentów projektów. W wyniku rozstrzygniętych konkursów w 2017 roku UG uzyskał 27 990 000 zł w ramach 78. zakwalifikowanych wniosków. Wskaźnik sukcesu w tych konkursach wyniósł 26%.
Na nowy rok akademicki 2018/2019 na Uniwersytecie Gdańskim zostały powołane cztery nowe kierunki studiów.
21 i 22 kwietnia 2018 r. w Gdańsku odbyła się pierwsza edycja wydarzenia „We do IT”, zorganizowanego przez Studenckie Forum Business Centre Club. Celem wydarzenia było zachęcenie studentów kierunków IT do zakładania własnej działalności oraz realizowania własnych projektów.
O jedynym w Polsce projekcie nieodpłatnych studiów dla kandydatów z Ukrainy z dr hab. Martą Koval, prof. nadzw. oraz prof. dr. hab. Markiem Wilczyńskim rozmawia Magdalena Nieczuja–Goniszewska.
Oto sylwetka młodej badaczki, doktorantki Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, która popularyzuje naukę i namawia do tego innych. Czy można oszukać genetyczne przeznaczenie? Mgr Paulina Jędrak z Katedry Biologii Molekularnej UG zaprezentowała zagadnienie edytowania DNA za pomocą nożyczek molekularnych podczas FameLab 2018 i znalazła się wśród 10 finalistów polskiej edycji konkursu.
Nowy projekt Wydziału Prawa i Administracji przygotowany wspólnie z Wydziałem Zarządzania UG pt. "Stań się konkurencyjny z UG - podnosimy kwalifikacje w małych i średnich przedsiębiorstwach" uzyskał pozytywną ocenę i otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Celem projektu jest poprawa sytuacji na rynku pracy 776 mieszkańców województwa pomorskiego, pracowników MŚP, osób w wieku aktywności zawodowej, poprzez realizację studiów podyplomowych oraz szkoleń.
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku zaprasza na studia I i II stopnia. Zapisując się do końca kwietnia skorzystasz z promocji i zaoszczędzisz 1000zł.
Reprezentacja AZS Uniwersytet Gdański zdobyła srebrne medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. Ponadto Weronika Lizakowska, studentka Uniwersytetu Gdańskiego zajęła indywidualnie I miejsce w biegu na 3 km zdobywając złoto w klasyfikacji generalnej.
Fundacja L'Oréal wraz z UNESCO ogłosiła nazwiska laureatek nagrody International Rising Talents – 15 kobiet, które dzięki swoim badaniom naukowym mogą zmienić świat. Wśród nich znalazła się Polka dr Agnieszka Gajewicz z Uniwersytetu Gdańskiego.
Film „Beksińscy. Album wideofoniczny” w reżyserii Marcina Borchardta otrzymał nominację Polskiej Akademii Filmowej do nagrody „Orzeł 2017” w kategorii „Najlepszy film dokumentalny". Przyznawane po raz dwudziesty „Orły” to najważniejsze nagrody filmowe w Polsce. Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2017 odbędzie się w poniedziałek, 26 marca o godz. 20.00 w Teatrze Polskim w Warszawie.
Absolwencie weź udział w projekcie! TEKA ABSOLWENTA – Technologia –Efektywność – Kompetencje – Aktywizacja Kompleksowy program wsparcia osób niepełnosprawnych z wyższym wykształceniem w zdobyciu zatrudnienia
Uniwersytet Gdański ponownie znalazł w gronie trzech najlepszych polskich uczelni w konkursie Genius Universitatis, organizowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, na najbardziej kreatywne kampanie rekrutacyjne szkół wyższych w kategorii reklama prasowa. Uczelnia zajęła 3. miejsce już drugi raz z rzędu.
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni zaprasza na studia I i II stopnia. Zapisując się do 17 marca skorzystasz z promocji czesne od 230 zł.
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku zaprasza na studia I i II stopnia. Zapisując się do 17 marca skorzystasz z promocji czesne od 230 zł.
Prof. Tadeusz Palmowski z Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego otrzymał medal im. Eugeniusza Kwiatkowskiego „Za wybitne zasługi dla Gdyni”. Jest to najwyższe odznaczenie przyznawanym przez Radę Miasta Gdyni. Uroczystość odbyła się w ramach obchodów 92. urodzin Miasta Gdyni.
Do 5 marca trwa rejestracja kandydatów na Studia Podyplomowe Niderlandzkie prowadzone na Uniwersytecie Gdańskim. Nowe studia ruszą już od semestru letniego roku akademickiego 2017/2018 i potrwają trzy semestry. Słuchacze i słuchaczki będą zdobywać znajomość języka niderlandzkiego (na poziomie komunikatywnym), a także wiedzę z zakresu kultury krajów niderlandzkojęzycznych oraz polsko-holenderskiej współpracy gospodarczej. Przewidziano również wyjazdy terenowe i wizyty studyjne w holenderskich firmach działających w Gdańsku.
Dr hab. Robert Bęben, prof. nadzw. z Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego otrzymał wyróżnienie ,,Primum Cooperatio", czyli Nade Wszystko Współpraca – Nagrodę Specjalna im. Prof. Bolesława Mazurkiewicza.
Trwa nabór do VI Edycji Szkoły Prawa Francuskiego utworzonej przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego przy współpracy z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Toulouse Capitole 1.
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni zaprasza na studia niestacjonarne I i II stopnia. Rekrutacja trwa do 28 lutego 2018 roku.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
WSAiB_baner_220x300px.gif
220x300.JPG
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura