NEWSY Trójmiasto
i pomorskie

Studentki Uniwersytetu Gdańskiego zdobyły złoto i srebro w Mistrzostwach Polski w Klasach Olimpijskich w Żeglarstwie.
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdynia zaprasza na studia podyplomowe. Zapisując się do 16 października skorzystasz z promocji i zaoszczędzisz 600zł.
Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego okazał się bezkonkurencyjny na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym „CANCO MEDITERRANIA” Barcelona – Lloret de Mar. Zespół pod batutą prof. Marcina Tomczaka zdobył GRAND PRIX festiwalu, 4 złote dyplomy i specjalną nagrodę pieniężną.
Uniwersytet Morski w Gdyni otrzymał certyfikat „Logo HR Excellence in Research” przyznawany przez Komisję Europejską instytucjom, które wdrażają i stosują zasady „Europejskiej Karty Naukowca”, a także zasady „Kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych”.
Chcesz robić coś więcej, niż studia? Szukasz ludzi, z którymi będziesz mógł aktywnie wpływać na społeczność Twojego miasta? Zastanawiasz się, czy w Trójmieście jest miejsce, w którym rozwiniesz umiejętności miękkie i zyskasz praktyczne doświadczenie w obszarach takich jak sprzedaż, marketing, czy zarządzanie zasobami ludzkimi? Odkryj swój potencjał! Dołącz do globalnej organizacji młodych, działającej w ponad 120 krajach na całym świecie.  Zapisy trwają tylko do 30 września.
Języki których między innymi będziesz mógł się uczyć to: angielski, niemiecki, hiszpański, włoski, francuski, rosyjski, szwedzki, norweski i japoński. Centrum Języków Obcych UG oferuje naukę na wszystkich poziomach.
Akademia Morska w Gdyni zaprasza na studia I i II stopnia. Rekrutacja dodatkowa trwa do 14 września 2018 roku.
Centrum Języków Obcych jest międzywydziałową jednostką Uniwersytetu Gdańskiego powołaną pod nazwą Studium Języków Obcych w 1970 roku do organizowania i prowadzenia działalności dydaktycznej w zakresie nauczania języków obcych studentów wszystkich wydziałów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Nazwa Centrum Języków Obcych obowiązuje od 2018 roku.
Uniwersytet Gdański prowadzi dodatkową rekrutację na studia I i II stopnia. Terminy rejestracji dostępne poniżej.
Akademia Morska w Gdyni znalazła się na 42 miejscu w dyscyplinie Marine/Ocean Engineering (inżynieria morska) tzw. Listy Szanghajskiej. Na liście tej Akademia Morska w Gdyni znalazła się po raz pierwszy.
Do największego wydarzenia hip-hopowego w szerokiej okolicy Człuchowa (woj. pomorskie) dzieli nas już niespełna miesiąc.
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku zaprasza na studia. Zapisując się do 16 lipca możesz zaoszczędzić 1000zł.
W Międzynarodowym Towarzyskim Turnieju w Futsalu Kobiet w Poznaniu zawodniczki AZS UG Futsal Ladies triumfowały po wygranej z gospodyniami rywalizacji – AZS UAM Poznań. W zawodach udział wzięły też dwa zespoły z Anglii (Liverbird Futsal i Manchester Futsal). Ponadto zawodniczka AZS UG Natalia Świętoniowska została powołana do Reprezentacji Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata w Kazachstanie.
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni zaprasza na studia I i II stopnia. Zapisując się do 16 lipca skorzystasz ze zniżki i zaoszczędzisz 1000zł.
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zajęła 1 miejsce na Pomorzu w Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej. Absolwenci WSAiB, którzy ukończyli kierunek Prawo są w czołówce najlepiej zarabiających początkujących prawników - zajmujemy 3. miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce.
Uniwersytet Gdański jako jedna z 14 polskich szkół wyższych znalazł się wśród tysiąca najlepszych światowych uczelni akademickich w opublikowanym na początku czerwca br. prestiżowym rankingu międzynarodowym QS World University Ranking 2019.
Uroczystość odbędzie się 6 czerwca o godz. 12.00 na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed przy ul. Antoniego Abrahama 58 w Gdańsku.
Starzenie się organizmu i nieśmiertelność komórek nowotworowych – o tym m.in. opowiadała w swoim konkursowym wystąpieniu mgr Paulina Jędrak z Katedry Biologii Molekularnej Uniwersytetu Gdańskiego w finale polskiej edycji FameLab 2018. Badaczka zdobyła nagrodę specjalną, wyróżnienie od Fundacji Kościuszkowskiej, dzięki któremu pojedzie na 3-miesięczny staż naukowy na dowolny uniwersytet w Stanach Zjednoczonych.
Trwa rekrutacja na studia I i II stopnia oraz na podyplomowe w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Zapisy będą prowadzone do 30 września.
Według właśnie opublikowanego Raportu Rocznego 2017 Uniwersytet Gdański pozostaje wśród liderów polskich uczelni pozyskujących najwięcej środków na badania naukowe z Narodowego Centrum Nauki. W najnowszym zestawieniu uczelnia zajmuje 6. miejsce spośród polskich uniwersytetów oraz 7. wśród wszystkich beneficjentów projektów. W wyniku rozstrzygniętych konkursów w 2017 roku UG uzyskał 27 990 000 zł w ramach 78. zakwalifikowanych wniosków. Wskaźnik sukcesu w tych konkursach wyniósł 26%.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
UG-220_1.jpg
WSAiB_baner_220x300px.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności