NEWSY Trójmiasto
i pomorskie

Centrum Języków Obcych jest międzywydziałową jednostką Uniwersytetu Gdańskiego powołaną pod nazwą Studium Języków Obcych w 1970 roku do organizowania i prowadzenia działalności dydaktycznej w zakresie nauczania języków obcych studentów wszystkich wydziałów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Nazwa Centrum Języków Obcych obowiązuje od 2018 roku.
Uniwersytet Gdański prowadzi dodatkową rekrutację na studia I i II stopnia. Terminy rejestracji dostępne poniżej.
Akademia Morska w Gdyni znalazła się na 42 miejscu w dyscyplinie Marine/Ocean Engineering (inżynieria morska) tzw. Listy Szanghajskiej. Na liście tej Akademia Morska w Gdyni znalazła się po raz pierwszy.
Do największego wydarzenia hip-hopowego w szerokiej okolicy Człuchowa (woj. pomorskie) dzieli nas już niespełna miesiąc.
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku zaprasza na studia. Zapisując się do 16 lipca możesz zaoszczędzić 1000zł.
W Międzynarodowym Towarzyskim Turnieju w Futsalu Kobiet w Poznaniu zawodniczki AZS UG Futsal Ladies triumfowały po wygranej z gospodyniami rywalizacji – AZS UAM Poznań. W zawodach udział wzięły też dwa zespoły z Anglii (Liverbird Futsal i Manchester Futsal). Ponadto zawodniczka AZS UG Natalia Świętoniowska została powołana do Reprezentacji Polski na Akademickie Mistrzostwa Świata w Kazachstanie.
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni zaprasza na studia I i II stopnia. Zapisując się do 16 lipca skorzystasz ze zniżki i zaoszczędzisz 1000zł.
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zajęła 1 miejsce na Pomorzu w Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej. Absolwenci WSAiB, którzy ukończyli kierunek Prawo są w czołówce najlepiej zarabiających początkujących prawników - zajmujemy 3. miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce.
Uniwersytet Gdański jako jedna z 14 polskich szkół wyższych znalazł się wśród tysiąca najlepszych światowych uczelni akademickich w opublikowanym na początku czerwca br. prestiżowym rankingu międzynarodowym QS World University Ranking 2019.
Uroczystość odbędzie się 6 czerwca o godz. 12.00 na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed przy ul. Antoniego Abrahama 58 w Gdańsku.
Starzenie się organizmu i nieśmiertelność komórek nowotworowych – o tym m.in. opowiadała w swoim konkursowym wystąpieniu mgr Paulina Jędrak z Katedry Biologii Molekularnej Uniwersytetu Gdańskiego w finale polskiej edycji FameLab 2018. Badaczka zdobyła nagrodę specjalną, wyróżnienie od Fundacji Kościuszkowskiej, dzięki któremu pojedzie na 3-miesięczny staż naukowy na dowolny uniwersytet w Stanach Zjednoczonych.
Trwa rekrutacja na studia I i II stopnia oraz na podyplomowe w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Zapisy będą prowadzone do 30 września.
Według właśnie opublikowanego Raportu Rocznego 2017 Uniwersytet Gdański pozostaje wśród liderów polskich uczelni pozyskujących najwięcej środków na badania naukowe z Narodowego Centrum Nauki. W najnowszym zestawieniu uczelnia zajmuje 6. miejsce spośród polskich uniwersytetów oraz 7. wśród wszystkich beneficjentów projektów. W wyniku rozstrzygniętych konkursów w 2017 roku UG uzyskał 27 990 000 zł w ramach 78. zakwalifikowanych wniosków. Wskaźnik sukcesu w tych konkursach wyniósł 26%.
Na nowy rok akademicki 2018/2019 na Uniwersytecie Gdańskim zostały powołane cztery nowe kierunki studiów.
21 i 22 kwietnia 2018 r. w Gdańsku odbyła się pierwsza edycja wydarzenia „We do IT”, zorganizowanego przez Studenckie Forum Business Centre Club. Celem wydarzenia było zachęcenie studentów kierunków IT do zakładania własnej działalności oraz realizowania własnych projektów.
O jedynym w Polsce projekcie nieodpłatnych studiów dla kandydatów z Ukrainy z dr hab. Martą Koval, prof. nadzw. oraz prof. dr. hab. Markiem Wilczyńskim rozmawia Magdalena Nieczuja–Goniszewska.
Oto sylwetka młodej badaczki, doktorantki Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, która popularyzuje naukę i namawia do tego innych. Czy można oszukać genetyczne przeznaczenie? Mgr Paulina Jędrak z Katedry Biologii Molekularnej UG zaprezentowała zagadnienie edytowania DNA za pomocą nożyczek molekularnych podczas FameLab 2018 i znalazła się wśród 10 finalistów polskiej edycji konkursu.
Nowy projekt Wydziału Prawa i Administracji przygotowany wspólnie z Wydziałem Zarządzania UG pt. "Stań się konkurencyjny z UG - podnosimy kwalifikacje w małych i średnich przedsiębiorstwach" uzyskał pozytywną ocenę i otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Celem projektu jest poprawa sytuacji na rynku pracy 776 mieszkańców województwa pomorskiego, pracowników MŚP, osób w wieku aktywności zawodowej, poprzez realizację studiów podyplomowych oraz szkoleń.
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku zaprasza na studia I i II stopnia. Zapisując się do końca kwietnia skorzystasz z promocji i zaoszczędzisz 1000zł.
Reprezentacja AZS Uniwersytet Gdański zdobyła srebrne medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. Ponadto Weronika Lizakowska, studentka Uniwersytetu Gdańskiego zajęła indywidualnie I miejsce w biegu na 3 km zdobywając złoto w klasyfikacji generalnej.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
WSAiB_baner_220x300px.gif
220x300.JPG
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Gala absolwenta 2016 - 01
miniatura
 
Polityka Prywatności