Najchętniej wybieranymi przez obcokrajowców kierunkami są
Logistyka i Zarządzanie.W roku akademickim 2013/2014 Uczelnia im. E. Kwiatkowskiego będzie gościć ponad 40 obcokrajowców. Najliczniejszą grupę stanowią studenci z Ukrainy, Rosji oraz Hiszpanii. Studenci z Iranu czy Maroka wprowadzą nieco egzotyki w mury uczelni.
"Z roku na rok zainteresowanie prestiżowymi studiami biznesowymi będzie
rosło. Kandydaci nie mają już takich problemów z otrzymaniem wizy do
Polski jak kiedyś. Dużym ułatwieniem jest też pomoc jaką Biuro
Współpracy Zagranicznej oferuje kandydatom ubiegającym się o wizę" - mówi Kateryna Meller, spec. ds. rekrutacji. Tylko w pierwszym półroczu 2013 r. do Biura Współpracy Zagranicznej wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń.
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego zapewnia obcokrajowcom
kompleksowe wsparcie. Opiera się ono na pomocy w przygotowaniu dokumentów, organizacji zakwaterowania czy skierowaniu na kursy językowe. Zajęcia dla studentów z zagranicy prowadzone są w języku angielskim, jednak rośnie wśród nich zainteresowanie nauką języka polskiego. Uczelnia od sierpnia oferuje swoim studentom kursy języka polskiego dla początkujących.
Jak mówią sami zainteresowani, wybrali studia w WSAiB, ponieważ liczy się dla nich wysoki poziom kształcenia, dobra lokalizacja, niewielkie koszty utrzymania oraz program nauczania zbliżony do oferty dydaktycznej w uczelni macierzystej.