Fundacja Sportu Pozytywnego reprezentowana przez wykładowcę Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej – Aleksandrę Pogorzelską oraz absolwentkę Małgorzatę Pajączkowską w porozumieniu z Wydziałem Zamiejscowym w Sopocie zdobyła grant w konkursie organizowanym przez MNiSW pt. „Organizowanie działań na rzecz rozwoju sportu akademickiego”. Wysokość grantu wynosi 100 tys. złotych.
- Co prawda jest to wstępna informacja, przed nami zostały jeszcze formalności i ostateczne popisanie umowy, ale nie kryję swojej radości. Przede wszystkim wydarzenia zaplanowane w ramach projektu mają na celu zachęcenie społeczności studentów do regularnego uprawiania aktywności fizycznej - mówi mgr Aleksandra Pogorzelska. - Zależało nam, aby sport w projekcie był przedstawiony jako efekt zaangażowania i pasji, aby pokazać jego oddziaływanie na różne sfery życia, które zapewniają w nim równowagę. Z tego powodu w projekcie pojawiły się m.in. treningi ze specjalistami, nauka stosowania technik mentalnych, warsztaty z psychologami, czy indywidualne konsultacje - dodaje.
Odkąd zdrowy tryb życia i bycie fit zaczęło wyznaczać nowe trendy spędzania wolnego czasu, sport i psychologia sportu cieszą się ogromną popularnością. Motywowanie i budowanie w sobie profilu sportowca stanowi prawdziwe wyzwanie, które kształtuje wzorce zachowań.
- Zależało nam, aby w tym projekcie oprócz treningów pojawiły się oddziaływania z zakresu psychologii sportu. Tym bardziej nam miło, że Komisja to doceniła" - mówi współtwórczyni projektu Małgorzata Pajączkowska.
Działalność Fundacji skierowana jest na rozpowszechnianie i wdrażanie zasad współpracy z zawodnikami i zawodniczkami, ich rodzicami, trenerami, nauczycielami oraz innymi osobami zaangażowanymi w działalność sportową. Jej głównym celem jest umożliwienie wszechstronnego rozwoju i skutecznego realizacji potencjału sportowego, osobistego, społecznego, zawodowego i psychologicznego przy jednoczesnym akcentowaniu równowagi sportowo-osobistej, zaufania, profesjonalizmu oraz poczucia satysfakcji życiowej.