Skorzystaj z promocji, które oferuje SSW w semestrze zimowym 2012/2013
Dzisiejszy rynek pracy stawia przed Polakami wysokie wymagania. Co gorsza, nie ma na nim sprawiedliwości. Częstokroć bardzo zdolny absolwent prestiżowej uczelni niewspółmiernie długo poszukuje ciekawej posady. W czym tkwi problem? Dlaczego posiadanie tytułu magistra czy licencjata na robi już na pracodawcy większego wrażenia? Mamy zbyt wielu wykształconych rodaków?
W dniach 27-29 kwietnia br. odbędzie się pierwsze trójmiejskie wydanie Startup Weekend, znanej na całym świecie imprezy, w trakcie której powstają innowacyjne pomysły internetowe. Dzień wcześniej, 26 kwietnia, organizatorzy zapraszają na bezpłatne spotkanie pre-Startup Weekend Trójmiasto.
Aplikację pomocną w rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym stworzyli studenci Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Jest i coś dla terapeuty. Projekt o wdzięcznej nazwie Soncoya pozwala wygodnie zarządzać informacją o pacjencie i planować kolejne etapy terapii.
„Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa jest super!” – pod takim hasłem wystartował konkurs SMS-owy w Uczelni. O nagrodę główną może powalczyć każdy. A walczyć jest o co, bo na laureata czeka niższe czesne za studia.
Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia 2012 r. o godz. 18.00 w auli 015 w sopockiej SWPS. Wstęp wolny.
W pierwszych dniach kwietnia poznamy tytuły filmów, które powalczą o Złote Lwy podczas 37. Gdynia Film Festival. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.
Nanotechnologia i Gospodarka przestrzenna.
Z początkiem nowego roku akademickiego, poszerza się oferta edukacyjna Politechniki Gdańskiej. Oferujemy już 33 przyszłościowe kierunki studiów. Rekrutacja rusza 7 maja.
21 marca 2012 roku upływa termin rekrutacji na projekt adresowany do kobiet, które zamieszkują na terenie województwa pomorskiego i pozostają bez zatrudnienia.
Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku organizuje kolejną, X już edycję niezwykle ciekawego międzynarodowego spotkania studentów, które odbędzie się w ramach Międzynarodowych Targów Gdańskich w dniu 14 kwietnia 2012r.
maturzystów zapraszamy na cykl bezpłatnych warsztatów organizowanych przez Wyższą Szkołę Turystyki i Hotelarstwa.
Miejsce: UL. MISZEWSKIEGO 12/13, 80-239 GDAŃSK WRZESZCZ.
W dniach 26-28 marca 2012 r. w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni przy ul. Kieleckiej 7 (Wzgórze św. Maksymiliana) odbędą się Targi Pracy i Edukacji. Wstęp wolny.
Wspaniałe ozdoby wielkanocne, a także biżuterię, ceramikę i pocztówki będzie można nabyć podczas Kiermaszu ozdób świątecznych, który odbywać się będzie w każdą przedświąteczną sobotę i niedzielę w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni przy ul. Kieleckiej 7.
Czy warto studiować Prawo? To temat spotkania z dr. Piotrem Lewandowskim Dziekanem Wydziału Prawa i Administracji WSAiB, które odbędzie się podczas tegorocznej edycji Targów Akademia organizowanych na Uniwersytecie Gdańskim w dniach 19-21 marca 2012 r.
Studia podyplomowe to propozycja dla osób, które chcą rozwijać się zawodowo, zdobywać aktualną wiedzę i praktyczne umiejętności. To inwestycja, która szybka się zwraca. Z myślą o słuchaczach uczelnia im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni każdego roku uatrakcyjnia ofertę edukacyjną wprowadzając nowe kierunki studiów podyplomowych.
- Naszym celem jest przygotowanie osób wszechstronnie wykształconych, potrafiących elastycznie dostosowywać swoje umiejętności do wciąż zmieniających się wymagań rynku pracy – mówi dr Tomasz Białas, prorektor Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. - Z myślą o ciągłym rozwoju naszych słuchaczy uatrakcyjniamy naszą ofertę edukacyjną każdego roku wprowadzając nowe kierunki, specjalności oraz rodzaje studiów podyplomowych.
W połowie marca na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa PG ruszają studia podyplomowe Inżynieria Ropy i Gazu. To unikatowy na skalę kraju kierunek. Termin składania dokumentów mija już 12 marca 2012.
250 osób wzięło udział w finale Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości, który 1 marca 2012 r. odbył się w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni. Główną nagrodę - indeks Uczelni im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni zdobyła Beata Halman, uczennica Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach.
1 250 000 zł. na badania nad „Rozwojem grafowych metod optymalizacji dyskretnej w zastosowaniach technicznych i biologicznych” otrzymał prof. dr hab. inż. Marek Kubale z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Grant przyznało Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu Maestro, dedykowanego doświadczonym naukowcom.
Trzydziestu dwóch doktorantów z Politechniki Gdańskiej przygotowujących prace naukowe interesujące z punktu widzenia gospodarki Pomorza, zostało zarekomendowanych do wsparcia finansowego w ramach projektu InnoDoktorant. Każdy z nich dostanie 30 tys. zł. Uroczystość wręczenia stypendiów odbędzie się 2 marca o godz. 13 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.