Nie kształcimy bezrobotnych! WSB w Gdańsku!

Dział: Trójmiasto

Dzisiejszy rynek pracy stawia przed Polakami wysokie wymagania. Co gorsza, nie ma na nim sprawiedliwości. Częstokroć bardzo zdolny absolwent prestiżowej uczelni niewspółmiernie długo poszukuje ciekawej posady. W czym tkwi problem? Dlaczego posiadanie tytułu magistra czy licencjata na robi już na pracodawcy większego wrażenia? Mamy zbyt wielu wykształconych rodaków?

Po części na powyższe pytania odpowiadają rankingi Urzędów Pracy, które regularnie publikują monitoring zawodów deficytowych i nadwyżkowych. To z nich wynika, że kształcimy się często na kierunkach bez perspektyw, czyli w takich zawodach, gdzie liczba zarejestrowanych bezrobotnych jest wyższa od liczby ofert pracy na rynku. 

 Można uniknąć konfrontacji z powyższym problemem, studiując na kierunkach przyszłości. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu stara się tak kierować przyszłymi absolwentami, aby nie tylko czuli się potrzebnymi i wartościowymi ludźmi na rynku pracy, ale także, by relatywnie krótko czekali od momentu uzyskania dyplomu do podpisania umowy o pracę. 

Czym wyróżnia się Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa? 

Przede wszystkim samym profilem, ukierunkowanym na pojęcie szeroko rozumianego bezpieczeństwa, którego poczucie w dzisiejszych czasach dynamicznie spada. Bezpieczeństwo w domu, w pracy, na ulicy, bezpieczeństwo naszych dzieci w szkołach, bezpieczeństwo w sieci czy bezpieczeństwo energetyczne, jak i to szeroko rozumiane w kontekście zbliżającego się Euro 2012 – to tylko niektóre, z wielu zagadnień, które omawia się na tej Uczelni. 

Poza kierunkiem Bezpieczeństwo Narodowe kandydaci mają jeszcze do wyboru Zarządzanie oraz Pedagogikę

Wszystkie kierunki prowadzą nabory zarówno na studia dzienne, zaoczne, jak i podyplomowe. 
Warto też wspomnieć o kursach, program których jest na bieżąco aktualizowany w oparciu o potrzeby rynku. Na ten moment dużym zainteresowaniem cieszy się kurs dla pracowników ochrony imprez masowych. 
Od nowego semestru rusza konkurencyjna, w stosunku do innych uczelni, oferta kursu pedagogicznego, uprawniająca do nauczania w szkole. 

Na szczególną uwagę zasługuje specjalność Gerontologia z językiem niemieckim na kierunku Pedagogika. Jest ona adresowana do osób, chcących podszlifować swój język niemiecki i wykorzystać go w szczególnym kontakcie ze starszym człowiekiem. Ta specjalność jest bardzo mądrze ukierunkowaną odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku nie tyle naszego, co naszych zachodnich sąsiadów, których społeczeństwo znacznie szybciej, niż nasze, zaczęło ulegać procesom globalnego starzenia się. 

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa ma do zaoferowania wyjątkowo szeroki wachlarz kierunków i specjalności. Wielu znajdzie tu coś dla siebie, a zarazem coś, czego oczekują dzisiejsi pracodawcy. A studiować warto, bo jak podają ostatnie statystki Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu tę największą 18% grupę bezrobotnych stanowią osoby nie posiadające żadnych kwalifikacji zawodowych oraz udokumentowanego doświadczenia.

ostatnia zmiana: 2012-04-23
Komentarze
Polityka Prywatności