NEWSY Trójmiasto
i pomorskie

tag
Dr Agnieszka Gajewicz-Skrętna z Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego otrzymała nagrodą internautów w Plebiscycie Lirene Kobieta. Innowacja. Natura. Badaczka UG w swojej pracy naukowej rozwija nowe narzędzia komputerowe wspierające ocenę ryzyka chemicznego, które jednocześnie minimalizują liczbę zwierząt laboratoryjnych wykorzystywanych do badań, a także w realny sposób ograniczają czas i koszt badań oraz ilość powstających odpadów.
W Finałach Akademickich Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Futsalu zawodniczki AZS Uniwersytet Gdański zajęły 3. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 2. w klasyfikacji uniwersytetów. Zawodnicy AZS UG również uplasowali się na 2. miejscu w klasyfikacji uniwersytetów oraz zdobyli 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.
W rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject for Social Sciences 2020 Uniwersytet Gdański znalazł się pozycji 601+ wśród wszystkich uczelni wyższych na świecie. W rankingu wyróżniono uniwersytety wiodące w dziedzinie komunikacji i medioznawstwa, nauk politycznych i studiów międzynarodowych, socjologii i geografii.