Uniwersytet Gdański wraz z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym zapraszają na nowe studia podyplomowe na kierunku Bezpieczeństwo medyczne. Rekrutacja trwa do 30 listopada 2017 roku.
Interdyscyplinarny charakter Bezpieczeństwa Medycznego obejmuje zarówno zagadnienia nauk medycznych jak i społecznych w tym przede wszystkim Bezpieczeństwa.
Kierunek medyczny nadaje temu pionierskiemu przedsięwzięciu wymiar swoistej specyfikacji w dziedzinie tak szerokiej jaką jest bezpieczeństwo. Odpowiada na potrzeby rynku i oczekiwania sektora publicznego poszukujących wysoko wykwalifikowanej kadry koordynatorów medycznych.
Zamiarem kadry naukowej Wydziału Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego jest również określenie poziomu kształcenia na kierunku bezpieczeństwo medyczne, aby absolwenci tego kierunku byli poszukiwanymi specjalistami a ich kwalifikacje w pełni odpowiadały na oczekiwania coraz bardziej wymagającego rynku pracy. Ważnym aspektem staje się tu również potrzeba zasilenia przez przyszłych absolwentów kadr zarządzających i współtworzących system bezpieczeństwa medycznego obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.
Projekt Podyplomowych Studiów z zakresu Bezpieczeństwa Medycznego kształtowany jest na bazie najnowszych europejskich i polskich narzędzi w oparciu o Krajowe Ramy Kwalifikacji dla Szkolnictwa Wyższego co znajduje odzwierciedlenie w uszczegółowieniu w efektach kształcenia, odzwierciedla jednocześnie sposób realizacji studiów.
Studia podyplomowe na kierunku bezpieczeństwo medyczne - dotyczą zabezpieczenia medycznego sytuacji kryzysowych i w swoim założeniu mają charakter służący poszerzeniu i pogłębieniu wiedzy pracowników sfery publicznej jak i prywatnej oraz absolwentów uczelni wyższych. Ma zatem uzyskać silniejszą podbudowę teoretyczną i metodologiczną, służącą pozyskaniu umiejętności i kompetencji dających mu możliwość formułowania samodzielnych opinii, prognoz i propozycji rozwiązań w zakresie powierzonych obowiązków oraz pracy w wyspecjalizowanych zespołach i kierowania nimi.
Rekrutacja na studia oraz więcej informacji: bezpieczenstwomedyczne.gumed.edu.pl
Warunkiem koniecznym jest uzyskany dyplom magisterski lub licencjacki, czyli ukończone studia I i/lub II stopnia.
Adresaci
Na studia podyplomowe Bezpieczeństwo medyczne zapraszamy:
Cel
Celem kształcenia jest realizacja zapotrzebowania na specjalistyczną wiedzę i praktyczne przygotowanie specjalistów (funkcjonariuszy, urzędników, doradców, ekspertów) w zakresie bezpieczeństwa państwa i utrzymania porządku publicznego.
Absolwenci podyplomowych studiów bezpieczeństwa medycznego mają m.in. możliwość zatrudnienia: