Prawo na WSAiB w rankingu Gazety Prawnej

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zajęła 1 miejsce na Pomorzu w Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej. Absolwenci WSAiB, którzy ukończyli kierunek Prawo są w czołówce najlepiej zarabiających początkujących prawników - zajmujemy 3. miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce.

Ranking Wydziałów Prawa "Gazety Prawnej" ukazał się po raz dwunasty. W porównaniu z ubiegłoroczną edycją awansowaliśmy o pozycję w górę w rankingu uczelni niepublicznych zajmując 4 pozycję w kraju. Na Pomorzu nie mamy konkurencji. Dzierżymy palmę pierwszeństwa wśród uczelni w Polsce północnej. Specjaliści z redakcji DGP wysoko ocenili wymogi i jakość absolwentów WSAiB oraz jakość i siłę kształcenia, a także kadrę. Kryteriów oceny było w sumie aż 45.

- Wysoka pozycja naszej uczelni bardzo cieszy, ale jednocześnie mobilizuje do dalszego wysiłku na rzecz rozwoju i doskonalenia wydziału - mówi Rektor dr Tomasz Białas. - Chcemy, by nasi absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do realizowania się w życiu, w wybranej specjalizacji prawniczej.

W tegorocznej edycji Rankingu Wydziałów Prawa opublikowano statystykę zarobków początkujących prawników przygotowaną przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wg danych ZUS. Początkujący prawnicy po WSAiB radzą sobie na rynku pracy bardzo dobrze! W pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu ich średnie zarobki wynoszą 4178,27 zł brutto. Daje to Uczelni Kwiatkowskiego trzecie miejsce w kraju.

- Mamy doskonały zespołów wykładowców, w skład którego wchodzą sędziowie, prokuratorzy, właściciele kancelarii prawnych, a także znane postaci życia publicznego, takie jak dr Janusz Kaczmarek, były Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, prof. WSAiB, czy też dr hab. Wojciech Lamentowicz, b. Ambasador RP i b. doradca Prezydenta RP - mówi dr Piotr Lewandowski, Dziekan Wydziału Prawa i Administracji. - Nasi studenci są kształceni praktycznie - w każdym semestrze obowiązkowo uczestniczą w rozprawach w różnych sądach, biorą także udział w nowatorskim programie proseminariów "Rozprawy uczelniane". Aranżujemy procesy sądowe w zrekonstruowanej sali sądowej na terenie Uczelni. Odbywają się zajęcia z Medycyny sądowej w prosektorium oraz w Laboratorium techniki i taktyki kryminalistycznej.

Jednolite studia na kierunku Prawo w WSAiB trwają 5 lat i kończą się uzyskaniem tytułu magistra prawa. Upoważnia on do świadczenia usług doradztwa prawnego, reprezentowania firm i osób prywatnych w sądach oraz pracy na stanowiskach wymagających kompleksowej wiedzy prawnej (m.in. w działach: handlowych, kontroli jakości, sprzedaży, HR, i innych), przede wszystkim jednak umożliwia podejście do egzaminu na aplikacje, co otwiera drogę do takich zawodów jak: sędzia, prokurator, radca prawny, notariusz, czy adwokat. Elementem wyróżniającym naszych absolwentów jest wysoka zdawalność na aplikacje.

WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni oprócz 5-letnich jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo, prowadzi Międzywydziałowe Studia Menedżersko-Prawne I i II stopnia oraz Seminarium Doktorskie dla Prawników.


opublikowano: 2018-06-19
Komentarze
Polityka Prywatności