NEWSY Trójmiasto
i pomorskie

UMG laureatem Nagrody Inteligentnego Rozwoju

Uniwersytet Morski w Gdyni został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018, pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP dr Alicji Adamczak. Uniwersytet nagrodę otrzymała w kategorii „Uczelnia przyszłości” za realizację projektu „Infrastruktura dydaktyczna wspierająca kształcenie praktyczne na Wydziałach Mechanicznym, Elektrycznym i Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Gdyni - zakup wyposażenia laboratoriów dydaktycznych” (iMEN).

Celem konkursu Inteligentnego Rozwoju, którego uczelnia została laureatem, jest nagradzanie organizacji, które w swojej działalności wykazują się innowacyjnością oraz są przykładami zrównoważonego i inteligentnego rozwoju.  Organizatorem nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Partnerem merytorycznym Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju Politechniki Śląskiej. Partnerem medialnym konkursu jest między innymi „Rzecz o Innowacjach” – dodatek dziennika gospodarczego  Rzeczpospolita.

iMEN – to projekt w ramach którego powstało 20 nowych laboratoriów na wydziałach Mechanicznym, Elektrycznym i Nawigacyjnym. Projekt był finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego, w ramach działania związanego z poprawą infrastruktury uczelni prowadzących kształcenie o profilu praktycznym.  Uzyskanie dofinansowania na realizację projektu wynikało również ze spełnienia kryteriów określonych w ramach  Inteligentnych Specjalizacji Pomorza, w szczególności Inteligentnej Specjalizacji Pomorza  „Technologie off-shore i portowo-logistyczne”. (http://www.umg.edu.pl/infrastruktura-dydaktyczna)


data ostatniej modyfikacji: 2018-10-26 10:51:59
Komentarze

Nauka języków w Trójmieście
boks.gif

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
WSAiB_baner_220x300px.gif
220x300_70.jpg
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
bony_dla_maturzystow_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Własne Zaplecze Gastronomiczne
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności