Student UG z brązowym medalem w kajakarstwie klasycznym

Strona www: ug.edu.pl
Dział: Trójmiasto

Ksawery Hajdamowicz, student Uniwersytetu Gdańskiego oraz zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Motława” Gdańsk zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w kajakarstwie klasycznym. W cieniu pandemii koronawirusa zawody przebiegały w ścisłym reżimie sanitarnym. W konkurencji indywidualnej na 500 metrów gdańszczanin bezpośrednio z przedbiegu zakwalifikował się do finału, by w nim zdobyć miejsce na podium.

– Jestem usatysfakcjonowany. W tym roku odwołano prawie wszystkie imprezy międzynarodowe, nie było możliwości zbyt wielu startów, więc ten wynik cieszy podwójnie. „Pięćsetka” jest moim ulubionym dystansem, a cały wyścig przebiegł zgodnie z planem. Moje srebro na 200 metrów z poprzedniego roku było pierwszym od ponad 30 lat seniorskim medalem kajakarstwa klasycznego dla gdańskiego klubu. Zadowala, że na kolejny nie trzeba było aż tyle czekaćpowiedział laureat chwilę po zawodach.

Hajdamowicz jest uczestnikiem programu kariera dwutorowa student-sportowiec na Uniwersytecie Gdańskim, zapewniającego sportowcom najlepsze warunki dla kontynuowania i rozwijania kariery sportowej oraz nauki akademickiej.

Mistrzostwa Polski Seniorów w kajakarstwie klasycznym odbyły się w dniach 14-16 sierpnia na torze regatowym „Malta” w Poznaniu. 

data ostatniej modyfikacji: 2020-08-18 15:04:59
Komentarze
 
Polityka Prywatności