NEWSY Trójmiasto
i pomorskie

tag
Tegoroczne Forum Organizacji i Kół Akademickich FOKA okazało się niebywałym sukcesem. Tysiące uczniów i studentów pojawiło się w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej, aby poznać możliwości, jakie daje nauka kierunków ścisłych oraz przekonać się, że dzięki angażowaniu się w działalność studencką poza zajęciami można rozwijać swoje zainteresowania, spełniać marzenia i osiągać niemożliwe dotąd cele.
Politechnika Gdańska i konsorcjum firm Megatel/Action podpisały umowę na dostawę superkomputera wartego 30 mln złotych. Będzie to pierwszy w Polsce klaster obliczeniowy o mocy biliarda operacji matematycznych na sekundę. Na liście TOP 500 zajmie miejsce w pierwszej pięćdziesiątce.
Studenci rozpoczynający naukę na Politechnice Gdańskiej mają szansę na stypendia naukowe i to już od pierwszego roku. Wniosek należy złożyć do piątku 11 października 2013. Pod uwagę będą brane wybitne wyniki w nauce oraz sukcesy twórcze. Pierwszeństwo będą mieli uczestnicy projektu „Zdolni z Pomorza”.
Politechnika Gdańska zajęła 2 miejsce w piątej edycji konkursu na najbardziej prodoktorancką uczelnię PRODOK.
Studenci Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej obsadzą hektar lasu w nadleśnictwie Kolbudy. Zajęcia w terenie organizowane są w ramach studiów zamawianych.
Przywódca strategiczny oraz zarządzanie strategiczne i zarządzanie w sporcie – już tylko do niedzieli, 23 września przyjmowane będą zgłoszenia na studia MBA prowadzone na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.
Nanotechnologia i Gospodarka przestrzenna.
Z początkiem nowego roku akademickiego, poszerza się oferta edukacyjna Politechniki Gdańskiej. Oferujemy już 33 przyszłościowe kierunki studiów. Rekrutacja rusza 7 maja.
W połowie marca na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa PG ruszają studia podyplomowe Inżynieria Ropy i Gazu. To unikatowy na skalę kraju kierunek. Termin składania dokumentów mija już 12 marca 2012.
Trzydziestu dwóch doktorantów z Politechniki Gdańskiej przygotowujących prace naukowe interesujące z punktu widzenia gospodarki Pomorza, zostało zarekomendowanych do wsparcia finansowego w ramach projektu InnoDoktorant. Każdy z nich dostanie 30 tys. zł. Uroczystość wręczenia stypendiów odbędzie się 2 marca o godz. 13 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.
Politechnika Gdańska po raz trzeci z rzędu została uznana za drugą uczelnię w kraju cieszącą się największym zainteresowaniem kandydatów. Warto dodać, że średnia liczba zainteresowanych jednym miejscem na uczelni rośnie wyraźnie od pięciu lat. Podczas rekrutacji na rok akademicki 2011/2012 odnotowaliśmy średnią 7,6 osoby na miejsce.
Największy skok w górę zaliczyła Politechnika Gdańska w rankingu „Rzeczpospolitej” i miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”. Rektor, prof. Henryk Krawczyk odebrał w Warszawie nagrodę specjalną zatytułowaną „Awans roku 2011”. Z badania ankietowego wynika, że nasza uczelnia jest najlepszą w Północnej Polsce.
36 proc. wszystkich studentów Politechniki Gdańskiej to dziewczyny. Dla pań, które zastanawiają się, czy wybrać studia na naszej uczelni przygotowaliśmy ponad trzydzieści naprawdę interesujących zajęć w formie: debat, warsztatów, prezentacji, wykładów bądź laboratoriów.
Dzisiaj pod hasłem Politechnika Open odbywa się dzień otwarty Politechniki Gdańskiej. Maturzyści w Gmachu Głównym w godz. 9-15 mogą zapoznać się z ofertą tej uczelni.
Dr Marek Krzaczek z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej zajął II miejsce w międzynarodowym konkursie Grupy Lafarge promującym innowacje i budownictwo zrównoważone.
Studenci Politechniki Gdańskiej przygotowali koncepcje architektoniczne dla przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Projekty konkursowe (powstało ponad 20 planów) są odważne i... drogie w realizacji. Najwięcej pomysłów dotyczy przystanków PKM Rakoczego w Gdańsku i Karwiny w Gdyni.
Wspólne badania, stypendia dla studentów i doktorantów, pozyskiwanie funduszy rozwojowych to idea współpracy Politechniki Gdańskiej z PGE Energia Jądrowa SA. Umowa w tej sprawie zostanie podpisana w czwartek w rektoracie PG.
15 miesięcy od momentu podpisania umowy na budowę ma do dyspozycji wykonawca, aby oddać Centrum Nanotechnologii do użytku studentów. 5 stycznia 2011 o godz. 13 dokument parafowali prof. Henryk Krawczyk, rektor Politechniki Gdańskiej oraz Jerzy Mirgos, dyrektor generalny spółki Mirbud ze Skierniewic, która wygrała przetarg na realizację zadania.
Spośród 36 uczelni prowadzących studia doktoranckie, zgłoszonych do konkursu na najbardziej przyjazną im uczelnię w Polsce, Politechnika Gdańska zajęła trzecie miejsce.
Programowanie z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi i języków Microsoft to temat przewodni IT Academic Day - konferencji technologicznej, która odbędzie się 23 listopada w nowym gmachu Wydziału Elektrotechniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.
150 osób na scenie, połączone siły 150 głosów w czasie jednego koncertu. Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej zaprosił do wspólnego występu koleżanki i kolegów z Politechniki Drezdeńskiej. Razem zaśpiewają w najbliższą niedzielę na naszej uczelni szczególną modlitwę – „Missa pro pace” Wojciecha Kilara. Za tydzień powtórzą koncert w Dreźnie.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności