Jury przeglądu regionalnego Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA 2006, odbywającego się w Gdyni w dniach 19-21 kwietnia, w składzie: Alicja Sawicka, Joanna Piwowar, Anna Karamon, Katarzyna Dereń, Przemysław Gulda, Dominik Bukowski postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
I nagroda – Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego - 2 500 zł oraz zaproszenie na Festiwal FAMA 2006 w Świnoujściu dla zespołu POSE.
II nagroda – zagranie koncertu w studiu Radia Gdańsk oraz rekomendacja na Festiwal FAMA 2006 w Świnoujściu dla zespołu SALUMINESIA.
III nagroda – nagrody rzeczowe ufundowane przez firmy Empik i Ciech oraz rekomendacja na Festiwal FAMA 2006 w Świnoujściu dla zespołu DŻEMBERSI.
Wyróżnienia oraz rekomendacje na Festiwal FAMA 2006 w Świnoujściu:
- Teatralne Koło Naukowe Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku
- Kabaret Ścięgno
- Gabinet Ruchomych Obrazów
- Jakub K.
- Majestic
- Radio Bagdad
Nagroda specjalna Jury dla konferansjerów przeglądu regionalnego w Gdyni w skladzie:
Hubert Stenzel
Hubert Hafke
Filip Grabski
Informacje o nagrodzonych zespołach:
POSE
Nazwali się POSE ze szczerego zamiłowania do kłamstwa. Wiosną roku dwa tysiące pięć sposobem domowym nagrali płytę demonstracyjną. Piszą piosenki i wykonują je, ponieważ mają taki kaprys. Grają muzykę gitarową, indie oraz underground. Pochodzą z Gdańska.
Saluminesia
Zespół Saluminesia powstał w 2004 roku w Sopocie. Osiągnięcia:
- wyróżnienie w konkursie Ekspresowe Otwarcie organizowanym przez radiową 3ke, marzec 2005
- obecność w audycjach Piotra Stelmacha w PR III Polskiego Radia - „3maj z nami” oraz „Pastelowy Świat Rocka”, a także w nieistniejącej już audycji Pawła Kostrzewy - „Trójkowy Ekspress”
- 1 miejsce na przeglądzie zespołów rockowych w Nidzicy, czerwiec 2005
- 1 miejsce na przeglądzie zespołów alternatywnych alternatywnych Pelplinie, listopad 2005
- obecność na antenie Radia Bis oraz Radia Fabryka
- nagranie dwóch płyt demo, marzec 2005 i listopad 2005
- obecnie zespół jest w trakcie przygotowań do wydania promocyjnego maxi-singla (EP).
Dżembersi
Są wieloosobową orkiestrą perkusyjną. Ich koncerty to muzyczna podróż dookoła świata, prezentują rytmy z najdalszych zakątków ziemi, w muzyce starają się łączyć egzotyczne rytmy afrykańskie, kubańskie, brazylijskie, arabskie, bałkańskie. Instrumentarium grupy to bębny: djembe z Zachodniej Afryki, kubańskie konga i bongosy, marokańskie darabuki, brazylijskie surdo oraz kilkadziesiąt egzotycznych instrumentów, takich jak reco-reco, agogo, kalimba, drumla, kij deszczowy, didjeridu a także niepowtarzalne instrumenty własnego pomysłu. Oprócz koncertów biorą także udział w ulicznych paradach, działaniach plenerowych i imprezach dla dzieci, wszędzie dzieląc się z ludźmi radością jaką czerpią z tworzonej przez siebie muzyki. Działają od stycznia 2004 roku. W czerwcu 2005 w Trójmiejskim Klubie Żak odbyła się premiera widowiska multimedialnego „Spotykać, spotkać" wspólnego projektu zespołu Dżembersi oraz Stażystów Teatru Tańca Współczesnego Kino Variatino. W sierpniu 2005 wystąpili na XI Międzynarodowym Festiwalu Przystanek Woodstock 2005. Zagrali trzy razy na Scenie Folkowej i na otwarciu drugiego dnia na dużej scenie. Udział w Muzycznym Konkursie Gazety Wyborczej i Radia Gdańsk „Debiuty na Moniaku”, gdzie otrzymali wyróżnienie Jury i II nagrodę publiczności.
Teatralne Koło Naukowe Wydziału Wokalno Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku
Zespół działa w ramach Teatralnego Koła Naukowego Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku gdzie pracuje pod opieką prof. Grzegorza Chrapkiewicza. Koło naukowe w realizacji projektu współpracuje również z pracownią scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Teatralne Koło Naukowe powołane zostało do życia w lutym 2006 roku, jako odzew na zainteresowanie studentów, dalszym rozwojem swoich umiejętności scenicznych. Opiekę nad nami objął prof. Grzegorz Chrapkiewicz, który służy nam zarówno pomocą merytoryczną, jak i nadzoruje naszą działalność.
ŚCIĘGNO
Kabaret Ścięgno powstał pod koniec 2003 roku. Zadebiutował 13 lutego 2004 programem „Kolokwium dla snu”, przedstawiającym w krzywym zwierciadle życie studenta. Drugi program, pt. „Podprogowo w te iwewte” powstał dokładnie rok później, w składzie okraszonym pianistą... Do tej pory, za sprawą debiutanckiego programu, kabaret na rozrabiał trochę na polskiej scenie kabaretowej, zostając finalistą prestiżowej XX PAKI (II miejsce w Wieczorze Ostatniej Szansy), zwyciężając gdyńską FAMĘ 2004, konkurs piosenki na MULATCE, zdobywając drugie miejsce na Festiwalu Dobrego Humoru i za skecz na WROCKU (wszystkie 2004). Z drugim programem Pt. „Podprogowo w te i wewte” kabaret dotarł do półfinałów XXI PAKI.
Osiągnięcia: II miejsce w Wieczorze Ostatniej Szansy XX przeglądu PaKA – 2004 Z programem Kolokwium dla snu; zwycięstwo eliminacji regionalnych FAMA w Gdyni 2004; II miejsce na V Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku; Wyróżnienie za piosenkę kabaretową na festiwalu Mulatka 2004 w Ełku – 2004; Wyróżnienie na festiwalu WROCEK´04 we Wrocławiu – 2004; Wyróżnienie na I Warsztatach Artystycznych Trójmiejskiej Twórczości Studenckiej – 2005.
Gabinet Ruchomych Obrazów
Gabinet Ruchomych Obrazów powstał w listopadzie 2005 roku w Gdańsku. Jesteśmy młodą grupą twórczą, działającą pod opieką Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego.
Pomysłodawcami, twórcami jak i tancerzami GRO jest Paulina Sałek, Małgorzata Patok i Iwona Waliłko.
Jakub K
Jakub K. skończył studium informatyki i w tej chwili studiuje Marketing na Uniwersytecie Gdańskim. Jednocześnie pracuje jako freelancer w branży e-business. Jego styczność ze sztuka intermedialną zaczęła się na początku lat '90, kiedy uczestniczył w eksperymentalno-awangardowym systemie Piazza Virtuale / Van Gogh TV niemieckiego Ponton Media Art Lab (http://www.medienkunstnetz.de/works/piazza-virtuale/). Przez 10 lat żył, bowiem w Hamburgu i jego główne źródło inspiracji do dzisiaj stanowiła tamtejsze wydarzenia, czasopisma i inne źródła.
Majestic
Majestic, to zespół porywający publiczność mieszanką radosnych, jamajskich rytmów w klimacie reggae i ska. Mają w sobie dar zarażania publiczności pozytywną energią, którą przekazują przez potężną wibrację wypływającą z ich instrumentów. Za chwilę powstania formacji można uznać końcówkę 2003 roku, kiedy to odbyli pierwszą próbę.
Zadebiutowali na scenie 6 kwietnia 2004 roku w gdyńskim klubie 'Pokład'. Mogą pochwalić się występami z takimi gwiazdami jak: Indios Bravos, Maleo Reggae Rockers, Akurat, Brygada Kryzys, Ich Troje, Paprika Korps, Pogodno, Mitch&Mitch, Ingrid.
W końcu nagrali upragnione demo. Jest to amatorskie Zespół Majestic tworzą: Michał Zaremba - vocal, trąbka; Janek Mróz - klawisz; Artur Wolaniecki - gitara, vocal; Przemas Pikul - bass; Adaś 'dReD' Włodarczyk – perkusja oraz sekcja dęta!
Radio Bagdad
Radio Bagdad to połączenie energii, wokalnych melodii i kontestacji. Wypracowana dewiza - oszczędność formy i maksimum ekspresji, najlepiej uwydatnia się na koncertach. Zespół stylistycznie oscyluje na granicy rocka i punka. Trio powstało wiosną 2004 roku. Ma na swoim koncie trzy demówki, oraz blisko czterdzieści koncertów. Radio Bagdad tworzą:
Sielak - głos, gitara; Dzik - bas, głos; Majones - perkusja, głos.