Rusza Centrum Wsparcia Psychologicznego Uniwersytetu Gdańskiego

Strona www: ug.edu.pl
Dział: Trójmiasto

• Centrum Wsparcia Psychologicznego oferuje m.in. pomoc dla „generacji COVID-19”
• Stres, lęk, niepewność jutra – z tym wszystkim pomogą sobie radzić specjaliści

Ciągła niepewność, poddenerowanie, stres, stany lękowe, a nawet depresja. Pandemiczna „nowa normalność”, odbija się na zdrowiu psychicznym młodych ludzi. Z pomocą przychodzi nowe trójmiejskie centrum. – To problem pokoleniowy. Jeśli nic teraz nie zrobimy, to problemy psychologiczne pozostaną, nawet, gdy pandemia będzie już wspomnieniem - mówi dr Agata Rudnik, dyrektor ośrodka. - Trzeba działać, nie możemy zostawić tych ludzi samych sobie.

Efekt to nowa przestrzeń, która posłuży studentom, doktorantom i pracownikom Uniwersytetu Gdańskiego. – Chcemy pokazać, że wszyscy czasami potrzebujemy wsparcia. To nie wstyd prosić
o pomoc. – dodaje Damian Brohs, student III roku psychoseksuologii.

Jak to działa? Najpierw zgłaszamy się drogą mailową lub przez stronę internetową. Potem skorzystamy z trwających od 30 do 50 minut porad i konsultacji online prowadzonych przez psychologów, także po angielsku.

-„Kiedy to się skończy? Dlaczego nie mogę się uspokoić? Co z moją rodziną? Czy znajdę pracę? Za co będę żyć?” Młodzi ludzie zadają sobie wiele pytań. Jesteśmy po to, by pomóc na nie odpowiedzieć - mówi dr Rudnik.

To dopiero początek. Twórcy Centrum chcą, by w przyszłości posłużyło studentom wszystkich uczelni w regionie. Do CWP będzie można przyjść z każdym problemem, a do zespołu dołączy wkrótce psychiatra. Z czasem dostępna też będzie psychoterapia.

Centrum to również miejsce, w którym unikalne doświadczenie zdobędą studenci. -To dla nas szansa, by pod okiem specjalistów nauczyć się tego, co niezbędne w naszym przyszłym zawodzie- mówi Julia Mackiewicz, studentka III roku psychologii.

CWP UG rusza 15 lutego br. pod egidą prof. Arnolda Kłonczyńskiego, Prorektora ds. Studentów
i Jakości Kształcenia. Dyżury online rozpoczną się w marcu, a już teraz na stronie www.centrumwsparcia.ug.edu.pl można znaleźć m.in. artykuły pomagające przejść przez niełatwe czasy. Siedziba CWP znajduje się w Gdańsku przy ul. Bażyńskiego 1a, p. 224.


data ostatniej modyfikacji: 2021-02-11 10:50:40
Komentarze
 
Polityka Prywatności