21 stycznia 2010 (czwartek)

Trójmiejskie warsztaty nt. zarządzania własnością intelektualną

"Komercjalizacja badań naukowych i ochrona własności intelektualnej w Małych i średnich przedsiębiorstwach" to hasło otwartego spotkania nauki z biznesem, które odbędzie się 21 stycznia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdańsku. Będzie to kolejna z cyklu objazdowych konferencji nt. zarządzania własnością intelektualną.

Spotkanie organizuje stowarzyszenie IP Management działające przy Politechnice Warszawskiej. Konferencja będzie dotyczyć możliwości, które niesie za sobą rozwój działalności badawczej sektora MŚP. Zdaniem organizatorów, sektor ten jest niezwykle istotny w kreowaniu innowacyjnych rozwiązań w dzisiejszej gospodarce. 

Założeniem warsztatów "IP Road Show" jest upowszechnianie wiedzy praktycznej. Naukowcy i przedsiębiorcy dowiedzą się tu m.in. jak przejść od pomysłu do wdrożenia, omijając prawne i organizacyjne pułapki stojące na drodze do skutecznego zabezpieczenia własności intelektualnej.

Dobre praktyki w tym zakresie przedstawi prof. Andrzej Czyżewski z Politechniki Gdańskiej. Z kolei prof. inż. Jan Kiciński z Instytutu Maszyn Przepływowych PAN w Gdańsku omówi alternatywne technologie pozyskiwania energii w kontekście komercjalizacji badań naukowych. Uczestnicy warsztatów poznają zadania Urzędu Patentowego, dowiedzą się, jak zdobywa się patent i rejestruje znak towarowy. Tematem dyskusji będzie m.in. znaczenie kapitału intelektualnego w strategii przedsiębiorstwa i systemy zarządzania wiedzą.

Częścią spotkania będzie wernisaż artysty Akademii Sztuk Pięknych, prof. Macieja Świeszewskiego.

W planie konferencji znalazły się wykłady: - "Od pomysłu do wdrożenia - działalność badawcza MŚP" (Krzysztof Łebkowski - prezes Towarzystwa Konsultantów Polskich, ponadregionalny oddział Koła Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców); - "Podaż wynalazków czy popyt na innowacje" oraz "Ogólne zasady ochrony prawnej IP w działalności przedsiębiorstw średniej wielkości" (Bogusław Węgliński - PW, prezes IP Management Poland); - "Aspekty prawne komercjalizacji badań naukowych" (mec. Wojciech Kamiński); - "System ochrony własności przemysłowej w Polsce oraz zadania Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej" - Adam Bernard - Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości PW); - "Alternatywne technologie pozyskiwania energii a komercjalizacja badań naukowych" (prof. dr hab. inż. Jan Kiciński, Instytut Maszyn Przepływowych PAN w Gdańsku); - "Wdrażanie technologii opracowanych w Katedrze Systemów Multimedialnych PG" (prof. dr hab. inż. Andrzej Czyżewski - Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej); - "Zadania +wirtualnego biura+ w działalności MŚP - studium przypadku" (mec. Ireneusz Pawłowski).

Cykl bezpłatnych wykładów, warsztatów i dyskusji "IP Road Show" jest realizowany w ramach działania 5.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Spotkania odbędą się pod adresem: Gdańsk-Morena, ul. Trzy Lipy 3. PAP - Nauka w Polsce


ostatnia zmiana: 2010-01-19
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Trójmieście i okolicy
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 18:00
Speed Dating Wiek: 45-60 Gdańsk
25 listopada 2024 (poniedziałek), godz. 20:00
Marcelina | Spróbuję, potańczę, nie wiem
28 listopada 2024 (czwartek), godz. 19:30
Kraków Street Band
28 listopada 2024 (czwartek), godz. 19:30
Kraków Street Band
29 listopada 2024 (piątek), godz. 18:30
Męski akt - malowanie przy winie w Gdańsku!
29 listopada 2024 (piątek), godz. 19:00
Pop Opera - od opery do musicalu
29 listopada 2024 (piątek), godz. 19:00
Pop Opera - od opery do musicalu
29 listopada 2024 (piątek), godz. 20:45
Speed Dating | Wiek: 30-45 Gdynia
Polityka Prywatności