PGR promuje w dalszym ciągu album “Enthuzjazzm” wydany pod koniec ubiegłego roku przez firmę Soliton. Wybitni instrumentaliści, połączenie folkloru polskiego, muzyki klezmerskiej i jazzu to główne składniki przepisu na "Enthuzjazzm" – Audio. Zdarzyć się tu może prawie wszystko – ujazzowiony mazurek, zorientalizowany standard Stella by Starlight, czy wreszcie rapowana hasydzka miniaturka autorstwa Johna Zorna – Jazz Forum.
2012-09-30 Słupsk, Filharmonia "Sinfonia Baltica".
Zespół powstał w Niemczech, Polsce i USA.
W 2007 r. na zaproszenie Instytutu Polskiego G. Rogala wystąpił z Triem RoMeLO w Greiswaldzie. Następnie już jako kwartet o nazwie P.G.R zadebiutował koncertem w łódzkiej „Wytwórni“.
Koncertował i koncertuje w: USA, Polsce, na Ukrainie i w Niemczech. PGR występuje w znanych i cenionych klubach (Blue Note /Poznań/, Jazz Schmiede /Duesseldorf/, B-flat /Berlin/) oraz festiwalach (Gdańskie Noce Jazsowe, Jazz w Ruinach (Gliwice), Lwowskie Flyugery. Zespół wystąpił również w Parlamencie RP.
Płytowo PGR zadebiutował albumem „Enthuzjazzm“ inspirowanym w dużej mierze kulturą żydowską. Płyta została bardzo pozytywnie odebrana przez krytykę - recenzje ukazały się Jazz Forum, Audio, Polish Jazz, Etnosystem. Muzyka PGR była prezentowana za granicą, np.: UK Jazz Radio i izraelskim NSA.
PGR przygotowuje się również do trasy po Europie w polsko-izraelsko-ukraińskim składzie. Zespół cieszy się patronatem Jazz Forum, Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Berklee College of Music.
Najnowszy wywiad z muzykiem Grzegorzem Rogalą można przeczytać tutaj: http://3gramy.pl/grzegorz-