Malarstwo na kartonach, rzeźby ptaków wykonane w technice paper mache, rzeźby zwierząt z bambusopodobnych trzcin, video i koncert. Multidyscyplinarna wystawa szykuje się na Politechnice Gdańskiej. Instalacja Jędrzeja Cichosza pt. GINNUNGAGAP będzie pokazywana na Dziedzińcu im. Jana Heweliusza od piątku, 4 stycznia. Wernisaż zaplanowano na godz. 14. Koncert rozpocznie się ok. godz. 20. Wstęp wolny.
Jędrzej Cichosz jest absolwentem ochrony środowiska w języku angielskim na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Trenuje koszykówkę w zespole Etoile St Barthelemy Nice. Aktualnie studiuje na czwartym roku École Nationale Supérieure d'Arts à la Villa Arson (National School of Fine Arts at the Villa Arson) i mieszka w Nicei, mieście muzeów i galeii.
Jego wystawa była już pokazywana indywidualnie w Nicei – ecole nationale supérieure d'art Villa Arson i w Paryżu w ramach zbiorowego pokazu Eté indien – Lycée François Villon à Paris. Prace składające się na instalację powstawały w latach 2011-2012.
Próbki muzycznych fantazji artysty funkcjonującego pod wdzięcznym pseudo „Cyc na żywo”, można posłuchać pod https://www.youtube.com
Więcej zdjęć prac Jędrzeja Cichosza znajdą Państwo na
https://picasaweb.google.com
Wystawa będzie czynna do 18 stycznia 2013.
Dziedziniec im. Jana Heweliusza, Gmach Główny PG.
Instalacja
jest oparta na trzech podstawowych ideach. Wolna, spontaniczna forma
inspirowana malarstwem i rzeźbą grupy COBRA 1948-51 – Karela Appla czy
współczesnymi pracami Jonathana Messe. Lekka, stabilna konstrukcja, na
której umieszczone są rzeźby oparta jest na idei tensegrity
architekta-artysty Richarda Buckminster-Fullera.
Elementem spajającym jest energia barbarzyńców! Z dźwięcznym tłem instalacja może nas zaprowadzić
do Ginnungagap – miejsca przed stworzeniem świata, gdzie zimno spotkało
żar, lód się stopił, a jego krople dały początek życiu.