07 kwietnia 2014 (poniedziałek), godz. 16:30
Debata Młodych - Polityka zagraniczna RP
Mam przyjemność poinformować o zbliżającym się wydarzeniu, jakim jest „Debata Młodych - Polityka zagraniczna RP”. Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu „Dyskusje o państwie” umożliwiającego zabranie głosu przedstawicielom młodego pokolenia.
Wspomniana debata obędzie się 7 kwietnia br. o godzinie 16.30 w auli s 208 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 4. Jej organizatorem jest Klub Wymiany Myśli Politycznej „Convertum” działający przy Instytucie Politologii Uniwersytetu Gdańskiego.
Debata ta podzielona zostanie na cztery części:
Część I to wprowadzenie do dalszej debaty, podczas którego swoją prelekcję wygłosi dr Piotr Czachorowski, ekspert w dziedzinie europejskiej polityki zagranicznej.
W ramach II części zaproszeni goście odpowiadać będą kolejno na przygotowane przez moderatorów pytania dotyczące najbardziej istotnych problemów polskiej polityki
zagranicznej.
Podczas III części mówcy będą mogli przedstawić swoją wizję polityki zagranicznej i zapoznać słuchaczy z rozmaitymi pomysłami na poprawę obecnej sytuacji.
W ostatniej fazie spotkania głos oddamy publiczności, która również będzie mogła wyrazić swoje zdanie, a także zadawać pytania wybranym przez siebie prelegentom.
Do udziału w debacie zaprosiliśmy młodzieżowe organizacje, których poszczególni członkowie, jako przedstawiciele młodego pokolenia, przybliżą nam swoje opinie na temat polityki zagranicznej Polski na przełomie XX i XXI w. w kontekście jej problemów jak i wyzwań.
Klub Wymiany Myśli Politycznej "Convertum" zajmuje się
profesjonalną debatą jak i najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi kraju i świata. Do celów statutowych koła należy propagowanie merytorycznej debaty jako ważnego elementu życia publicznego, rozszerzenie postawy obywatelskiej wśród studentów, a także edukacja obywatelska.
KWMP Convertum działa od 2013 roku i mimo tak krótkiego okresu czasu może poszczycić się zaangażowaniem na wielu płaszczyznach.
25 kwietnia 2013 zorganizował pierwsze spotkanie z cyklu "Dyskusje o państwie". Tematyka dotyczyła różnych koncepcji systemów podatkowych w Polsce i na świecie. Uczestnicy mieli okazję nie tylko powiększyć swoją wiedzę, a również sprawdzić w praktyce swoje umiejętności debatanckie w formie Brytyjskiej Debaty Parlamentarnej.
28 maja 2013 zorganizował "Debatę akademicką", podczas której zaproszeni wykładowcy Instytutu Politologii mieli okazję dyskutować nad znaczeniem wartości i przekonań w polityce. Spotkanie odbyło się w konwencji debaty brytyjskiej, a w skład drużyn weszli następujący pracownicy naukowi Instytutu Politologii: dr Jarosław Och, dr Barbara Kijewska, dr Krzysztof Piekarski, prof. UG, dr hab. Rafał Ożarowski, dr Wojciech Grabowski, dr Przemysław Sieradzan.
17 stycznia 2014 roku zorganizowało debatę zatytułowaną "Polska Razem - czyli z kim?". Swoją wizję państwa zaprezentowali zaproszeni goście: poseł Jarosław Gowin, profesor Krystyna Iglicka-Okólska i poseł Przemysław Wipler.
21 lutego 2014 roku zorganizowało debatę "Perspektywy Młodego Pokolenia", która poruszała problematykę bezrobocia, emigracji zarobkowej i umów cywilnoprawnych. Prelegentami byli: Krzysztof Bosak, Grzegorz Ilnicki i Paweł Gruza.
Jednocześnie prowadzi również liczne spotkania poświęcone rozwojowi praktycznych umiejętności debatanckich w tym również otwarte warsztaty z trenerami takimi jak Marcin Kolago, Michał Fulara i Konrad Kiljan.
Członkowie KWMP Convertum uczestniczą w ogólnopolskich turniejach debatanckich w charakterze zarówno zawodników, jak i sędziów. Podczas turnieju "Warszawa debatuje", który odbył się w dniach 15-16 czerwca 2013 roku w Warszawie, drużyna składająca się z członków koła przeszła do półfinału, w którym jako I Opozycja zajęła III miejsce.
opublikowano: 2014-04-02