Trójmiasto - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2017-01-12

Daniel Stabrawa w PFB

Styczeń w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, to nie tylko niezwykłe i różnorodne Bale Gdańskie. Kontynuowane są także koncerty symfoniczne. Pierwszy już 12.01!

"Maestro nie tylko skrzypiec" to cykl koncertów w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, na które zaproszeni są rozchwytywani artyści, którzy opanowali sztukę gry na tym najtrudniejszym według znawców instrumencie. Tym razem w czwartek, 12.01 Polską Filharmonię Bałtycką odwiedzi laureat międzynarodowych konkursów muzycznych Daniel Stabrawa! Nie tylko wystąpi on jako solista, ale też poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną PFB.

Występując w największych salach koncertowych Europy, artysta wielokrotnie prowadził od pulpitu Orkiestrę Kameralną Filharmoników Berlińskich, a wraz z Nigelem Kennedy'm, jako solista, wykonywał Koncert na dwoje skrzypiec d-moll Johanna Sebastiana Bacha. Artyści nagrali również wspólnie koncerty skrzypcowe Bacha dla wytwórni EMI, a płyta ta okazała się jednym z najwyżej ocenionych nagrań Roku Bachowskiego.

W programie koncertu znalazły się: "Rondo A-dur na skrzypce i orkiestrę smyczkową" F. Schuberta, "Symfonia D-dur op. 36 nr 2" L. van Beethoven i "Symfonia koncertująca Es-dur na skrzypce i altówkę" W. A. Mozarta.

Bilety do nabycia w kasach i na www.filharmonia.gda.pl


data ostatniej modyfikacji: 2017-01-04 13:14:36
Komentarze

Nauka języków w Trójmieście
boks.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSAiB_baner_220x300px.gif
WSB_przeglad_uczelni.jpg
220x300_70.jpg
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
miniatura
miniatura geodezja
 
Polityka Prywatności