www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »

Trójmiasto - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2017-10-21 18:30

4. Festiwal Form Komunikacji Wizualnej Interference Festival 2017

4. Festiwal Form Komunikacji Wizualnej Interference Festival 2017
kategoria: festiwale

Miejsce: Gdańsk
Gdańsk, Gdańsk

Kup bilet

Cena biletu Normalny: 25 PLN

Atari Teenage Riots, Wojtek Urbański, Dick4Dick, Szymon Weiss

start: 18:30

4. Festiwal Form Komunikacji Wizualnej czyli Interference Festival w tym roku odbędzie się 20-21 października 2017 roku. Jest to jedyne tego typu wydarzenie na Pomorzu jeśli nie w skali kraju. Głównym założeniem jest popularyzacja sztuk wizualnych w otoczeniu muzyki elektronicznej.

Już po raz czwarty Interference Festival wprowadzi twórczy ferment na Pomorzu! 20-21 października 2017 roku w Gdańsku, tym razem w trzech lokalizacjach: w Teatrze Szekspirowskim, Galerii Pionovej oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku będzie można doświadczyć muzyczno-wizualnych wrażeń pod hasłem Wolność Formy!

Zarys programu:
Międzynarodowy Konkurs „Wolność Formy” | Teatr Szekspirowski

Na najlepsze prace wizualne w 4 kategoriach konkursowych: Found Footage, Wideoklip, Eksperymentalna Krótka Forma Wizualna, Kreatywna Forma Reklamowa. Konkurs ma na celu spotkanie artystów, producentów, realizatorów krótkich form wizualnych i aspiracje bycia przeglądem najciekawszych i najnowszych tendencji w dziedzinie krótkiego metrażu – począwszy od teledysków, poprzez reklamy, czołówki, jingle, video art, eksperymenty na pograniczu sztuk, formy internetowe. Jury składające się z m.in.: Anety Szyłak, Zorki Wollny, Maurycego Gomulickiego i Agnieszki Obszańskiej czeka ciężka praca obejrzenia ponad kilkuset prac!

Międzynarodowy Konkurs VJ Battle | Galeria Pionova
Niespotykane i jedyne w skali kraju a nawet tej części Europy wydarzenie! Najlepsi VJ-e zmierzą się w bitwie VJ Battle. VJ-ing na scenie polskiej pojawił się dopiero w połowie lat 90tych a w chwili obecnej nie wyobrażamy sobie żadnego festiwalu czy koncertu bez oprawy wizualnej. Instalacje wizualne, tworzone na żywo video i mapping podczas szampańskiej imprezy do białego rana przy muzyce DJ SZUMa Parysa i Yellen. Wszystko to poprzedzone koncertem debiutującego duetu elektronicznego ŻAL. My tam będziemy!

Koncerty | Teatr Szekspirowski
W tym roku na scenie muzycznej będziemy mogli zobaczyć legendarnych pionierów muzyki elektronicznej Atari Teenage Riot. Poza tym festiwal stawia na premiery i debiuty. Premierowy materiał zaprezentuje Dick4Dick. Ich koncert zostanie uświetniony zaproszonymi gośćmi, kto to będzie - prawdopodobnie do momentu koncertu zostanie owiane tajemnicą. Wojtek Urbański, po sukcesie duetu Rysy zaprezentuje swój nowy, solowy materiał z płyty "Selected works". Na miłośników mocnych beatów i kłębiastego techno będzie czekał Szymon Weiss, który jako rasowy eksperymentator i producent przygotował premierowo, specjalnie na tę okazję symfoniczny koncert. Nowe trendy i kierunki? Festiwal nigdy nie bał się ryzyka!

Warsztaty | Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku | Galeria Pionova
Jako fani nowych technologii postanowiliśmy zorganizować warsztaty z live codingu aplikacji audio i video. Nasz gość z Francji ukrywający się pod pseudonimem AzopCorp. tworzy audiowizualne aplikacje internetowe i chętnie podzieli się swoją wiedzą podczas sobotnich warsztatów. Azopcorp jest autorem programu Glitch Gif VJ, który jest napisany całkowicie w Javascript. Podczas warsztatów przybliży nam możliwości jakie oferuje
HTML5 w tworzeniu dedykowanych VJ-om i muzykom aplikacji. Poza tym poszukując ambitnie nowych kanałów wizualnej komunikacji postanowiliśmy zorganizować warsztaty z współzałożycielem krakowskiej galerii sztuki Henryk – Aleksandrem Celustą. Uczestnicy warsztatów zapoznani z praktykami kuratorskimi będą mieli za zadanie realizacje autorskich projektów wystawienniczych. Przestrzenią ekspozycyjną będzie świat wirutalny. Przeniesienie ugruntowanych tradycji ekspozycyjnych do płaskiej lecz paradoksalnie wielowymiarowej przestrzeni wirtualnej może okazać się wyzwaniem, również dla tych dla których internet jest środowiskiem
naturalnym.

Wykłady Masterclass | Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku | Galeria Pionova
Mając na uwadzę iż nasz festiwal z samej nazwy zobowiązany jest do stworzenia przestrzeni do dyskusji, postanowiliśmy zaprosić do wykładu i rozmowy m.in. znaną kuratorkę i krytyczkę sztuki Anetę Szyłak, artystkę wizualną Zorkę Wollny, czy też ekipę nowego na mapie Polski Festiwalu Filmowego Żubrówka i Filmowe Podlasie.

Kino festiwalowe |
Po co organizować konkurs video jeśli nie byłoby możliwości zobaczenia zgłoszonych filmów na żywo? Postanowiliśmy stworzyć dla Was kino festiwalowe gdzie odbędą się projekcje filmowe konkursu „Wolność Formy”.

Gala rozdania nagród | Teatr Szekspirowski
Nie byłoby konkursu bez Wielkiej Gali. Moment podsumowania i przyznania nagród na które wszyscy z niecierpliwością czekamy jest sercem całego festiwalu. W tym roku postanowiliśmy przeprowadzić ją drugiego dnia festiwalu. Tak, aby pozostała ukoronowaniem całego festiwalu.

O fundacji i idei festiwalu:
Fundacja Interference to założony w 2012 roku przez Macieja Szupicę oraz Karola Pawłowskiego podmiot dedykowany organizacji Interference Festival. Siedzibą Fundacji jest miasto Gdańsk, a jej głównym celem ora celem Interference Festival są propagowanie zjawisk sztuki współczesnej oraz wspieranie aktywności twórczej, w szczególności multimedialnej. Fundacja realizuje swoje cele poprzez: organizowanie różnorodnych form zbiorowego uczestnictwa w działaniach artystycznych i kulturalnych, a w szczególności festiwali, przeglądów, koncertów, prezentacji, wystaw, wspieranie artystów we wszelkich możliwych formach, promowanie, stymulowanie, finansowanie i prowadzenie artystycznej i kulturalnej edukacji związanej ze sztuką współczesną i szeroko rozumianą kulturą wizualną.

„Interference” to dosłownie zakłócenia, interwencje, wtrącanie, mieszanie się. Interference Festival to międzynarodowy przegląd i konkurs form wizualnych wzbogacony o bogaty program towarzyszący w postaci koncertów, projekcji, instalacji, spotkań oraz warsztatów i wykładów Masterclass. W założeniu to interdyscyplinarny, międzynarodowy projekt mający na celu wyłonienie czołówki twórców krótkich form wizualnych, takich jak m.in.: wizuale, teledyski, teasery, reklamy, czołówki, jingle i sztuka video, eksperymenty na pograniczu sztuk itp. To zupełnie nowa, wyróżniająca się merytorycznie w skali kraju propozycja otwartego i jednocześnie branżowego festiwalu opierającego się o wykorzystanie najnowocześniejszych technologii [WiFi, GSM 3G/4G], a także docelowo nowe kanały dystrybucji dostępne poprzez sieć Internet [eTV, Youtube, Vimeo, Facebook, Skype, Instagram].

Dofinansowano se środków Miasta Gdańska.
Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Województwa Pomorskiego.

#InterferenceFest2017

Like / Follow / Share!
https://www.facebook.com/interferencefestival/
https://www.instagram.com/interferencefest/
https://www.youtube.com/user/interferencefestival
https://twitter.com/InterferenceGda
https://vimeo.com/interference
https://goo.gl/HgE5EV


data ostatniej modyfikacji: 2017-09-15 17:15:01
Komentarze

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
WSAiB_baner_220x300px.gif
UG_220_ok.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura