Złote szczypiornistki AZS UG

Strona www: ug.edu.pl
Dział: Trójmiasto

Szczypiornistki AZS Uniwersytet Gdański zdobyły złote medale w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski. Jest to historyczny sukces zawodniczek AZS Uniwersytet Gdański.

Relacja z wydarzenia Piotra Walczaka, Prezesa AZS UG:

W dniach 28 września – 1 października 2020 w Chorzowie odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet i Mężczyzn. Szczypiornistki AZS Uniwersytet Gdański pod wodzą duetu trenerskiego Jan Patok / Krzysztof Kotwicki zdobyły złote medale w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski.

Początek turnieju to remis z Politechniką Śląską Gliwice (25:25) i porażka z AWF Warszawa. Jak się potem okazało jeden punkt i jednocześnie wyższa porażka zawodniczek z Gliwic z AWF dały zawodniczkom UG awans do kolejnej rundy. W ćwierćfinale doszło do derbów Gdańska, w których nasze zawodniczki pokonały Politechnikę Gdańską 22:15 (11:8). To zwycięstwo sprawiło, iż szczypiornistki AZS UG znalazły się w najlepszej czwórce. W półfinale akademiczki z Gdańska pokonały zespół Uniwersytetu Warszawskiego 21:16, a w meczu o złoto zwyciężyły faworytki turnieju ALK Warszawa 20:18 (8:8). Niemożliwe stało się faktempiłkarki ręczne AZS Uniwersytet Gdański zostały Akademickimi Mistrzyniami Polski 2020! Ponadto w ręce zawodniczki UG - Julii Wtulich trafiła najbardziej wartościowa nagroda MVP turnieju.

Skład AZS Uniwersytet Gdański w finale AMP:

  1. Wiktoria Jędraszek - Wydział Ekonomiczny
  2. Wiktoria Malesa - Wydział Prawa i Administracji
  3. Paulina Murawiecka - Wydział Nauk Społecznych
  4. Oliwia Osasiuk - Wydział Ekonomiczny
  5. Anna Polak - Wydział Prawa Administracji
  6. Paulina Przykłota - Wydział Zarządzania
  7. Weronika  Serowik - Wydział Prawa i Administracji
  8. Magdalena Sobczyk - Wydział Zarządzania
  9. Izabela Świerżewska - Wydział Ekonomiczny
  10. Julia Wtulich - Wydział Chemii

Trenerzy:

dr Jan Patok

mgr Krzysztof Kotwicki

Kierownik zespołu: Monika Trawczyńska

data ostatniej modyfikacji: 2020-10-08 10:14:15
Komentarze
 
Polityka Prywatności