W dniach 13- 15 maja 2015 roku w Hotelu „Muza” w Juracie odbywa się VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona ważnym problemom ekonomicznym i prawnym skupionym w problematyce: "Bezpieczeństwo w administracji i biznesie jako czynnik europejskiej integracji i rozwoju" organizowana przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Myśl przewodnia tegorocznej, szóstej już, konferencji wiąże się blisko z programem Europejskiego Roku na rzecz Rozwoju (2015), akcentującym między innymi promowanie wśród obywateli krajów UE oraz krajów stowarzyszonych poczucia wspólnej odpowiedzialności za przyszłość i solidarności w chwili obecnej. Dlatego też w obszarze zainteresowania uczestników znajdą się między innymi takie zagadnienia jak polityka i strategia bezpieczeństwa publicznego w Unii Europejskiej, bezpieczeństwo ekonomiczne, związki logistyki z bezpieczeństwem, bezpieczeństwo prawne oraz walka z przestępczością.
Opiekę merytoryczną nad konferencją sprawuje liczne grono wybitnych badaczy związanych z WSAiB oraz z innymi ważnymi uczelniami krajowymi (Akademia Obrony Narodowej w Warszawie i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz zagranicznymi (Uniwersytet Technologiczny w Kownie, Uniwersytet Kazimierza Siemienowicza w Wilnie).
Patronat nad konferencją objął Marek Biernacki, poseł na Sejm RP, b. Minister Sprawiedliwości oraz Spraw Wewnętrznych.
Program konferencji odzwierciedla rozległość zagadnień, którymi zajmuje się współczesna securitologia. Koncentruje się on wokół trzech obszarów: bezpieczeństwa w gospodarce i biznesie, logistyki i bezpieczeństwa oraz zarządzania bezpieczeństwem publicznym. Podczas obrad grono liczące około dwudziestu prelegentów przedstawi wystąpienia poświęcone między innymi kwestiom bezpiecznego inwestowania środków pieniężnych, bezpieczeństwu socjalnemu i społecznemu. W osobnej grupie tematycznej zostaną podjęte kwestie bezpieczeństwa zatrudnienia i zapobiegania nielegalnej migracji pracowników, tworzenia stabilnych systemów logistycznych, ochrony infrastruktury krytycznej, jak również problematyka prawna związana z konkretnymi działaniami i rozwiązaniami służącymi zwiększeniu bezpieczeństwa. Najbliżej codziennej praktyki pozostają zagadnienia odnoszące się do bezpieczeństwa publicznego, m.in: walka z przestępczością zorganizowaną, zagrożenia związane z funkcjonowaniem wielkopowierzchniowych galerii handlowych, przeciwdziałanie zjawisku przestępczości stadionowej, ochrona informacji w biznesie, rozwój usług detektywistycznych.