Trójmiasto - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2018-09-15

IV Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o Bursztynowy Żagiel

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycz-nych „Jantar” zapraszają na Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o Bursztynowy Żagiel. Tegoroczna edycja odbędzie się na Stadionie Energa Gdańsk, a liczba uczestników turnieju będzie rekordowa. W dwóch blokach konkursowych zaprezentuje się przeszło dwustu tancerzy. Poza turniejowymi zmaganiami na widzów czeka moc atrakcji jak występ „Jantara”, zwiedzanie obiektu oraz konkursy z nagrodami. Wstęp wolny.

Czas: 15 września 2018, godz. 15.00-19.00

Miejsce: Stadion Energa Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1

Informacje od organizatorów:

Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich o Bursztynowy Żagiel to próba przeszczepienia na pomorski grunt tradycji organizowania konkursów tańców narodowych w formie towarzyskiej. Tego typu spotkania pod względem formalnym nie odbiegają od norm przyjętych na turniejach tańców towarzyskich – są tu wykwalifikowani sędziowie, rankingi, wysoki poziom taneczny, eleganckie stroje i porywająca muzyka. Różnica polega na tym, że zamiast foxtrota, rumby czy walca tańczy się krakowiaka, oberka, kujawiaka i mazura. Podczas turnieju tancerze rywalizują w siedmiu kategoriach wiekowych od 7 roku życia do 40+.

Do tej pory turniej odbywał się trzykrotnie w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej. W każdej z edycji udział wzięło ponad 200 tancerzy reprezentujących łącznie 21 ośrodków z 18 miast Polski.

Tegoroczna edycja odbędzie się w niezwykłym miejscu na Stadionie Energa Gdańsk, a liczba uczestników turnieju będzie rekordowa. W dwóch blokach konkursowych zaprezentuje się przeszło dwustu tancerzy. Poza turniejowymi zmaganiami na widzów czeka moc atrakcji jak występ Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”, darmowe zwiedzanie obiektu oraz konkursy z nagrodami.

Bardzo nam zależy, by w roku 2018, w związku z przypadającą setną rocznicą odzyskania niepodległości, jeszcze efektywniej promować piękno polskiej kultury, która odegrała niebagatelną rolę w procesie zachowania tożsamości narodowej podczas zaborów.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor UG prof. dr hab. Jerzy Gwizdała. Projekt został dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Organizatorami wydarzenia są: Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych „Jantar”.

Program wydarzenia dla widzów:

Gdańsk, 15 września 2018 r. (sobota)

godz. 15:00 – 19:00

Miejsce: Stadion Energa Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1, 80-560 Gdańsk

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia

  • 10:00 – 12:00 - I blok konkursowy
  • 15:00 – 19:00 - Uroczyste Otwarcie Turnieju: polonez, hymn, podziękowanie sponsorom i partnerom

II blok konkursowy

  • Występ Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”
  • Podziękowanie sędziom i instruktorom
  • Rozdanie nagród
  • W czasie trwania turnieju dla publiczności przygotowaliśmy m.in: konkursy z nagrodami, darmowe zwiedzanie stadionu (między 15:30 a 18:30)

Szczegółowy program: www.bursztynowy-zagiel.pl


data ostatniej modyfikacji: 2018-09-12 09:13:57
Komentarze

Nauka języków w Trójmieście
boks.gif

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
220x300_70.jpg
bony_dla_maturzystow_220.gif
WSSIP_220.jpg
WSAiB_baner_220x300px.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Uniwersytet Jagielloński
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni - 2
 
Polityka Prywatności