Wykład odbędzie się 17 grudnia o godzinie 14:00 w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu przy ul. Kieleckiej 7. Wstęp wolny.
Dlaczego ludzie w Polsce zabijają? Czy podczas dokonywania czynu myślą racjonalnie, czy chaotycznie? Czy planują zabójstwo? Kto jest najczęściej ich ofiarą? Jaką metodę uśmiercenia wybierają? Gdzie zwykle dochodzi do zabójstwa? I - co kluczowe, aby dyskutować o micie zbrodni doskonałej, jakich czynności podejmują się ze zwłokami po zabójstwie, w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej? Czy i ewentualnie kiedy zadają sobie pytanie… jak pozbyć się zwłok lub jak upozorować samobójstwo?
Wykład opiera się na badaniach aktowych spraw karnych prawomocnie zakończonych wszczętych z art. 148 k.k., które objęły ponad pół tysiąca zabójstw. Podczas spotkania szczególny nacisk zostanie położony na problematykę manipulacji sprawców z ciałami ofiar i analizę przypadków z polskiej praktyki sądowej. Szczególnie zapraszamy do uczestnictwa studentów Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Prawa.
O prelegencie: dr Andrzej Gawliński