Trójmiasto - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2019-01-11

Noc Biologów w UG

Uniwersytet Gdański zaprasza na Noc Biologów, która odbędzie się 11 stycznia 2019 roku na Wydziale Biologii, w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym oraz w Akwarium Gdyńskim MIR - PIB.

Naturalne antybiotyki, triki pozwalające ograniczyć zużycie plastiku, kuchnia molekularna, świat roślin mięsożernych oraz funkcjonowanie mózgu, gdy się boimy – to tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone podczas kolejnej edycji „Nocy Biologów”. W ramach imprezy będzie można również zwiedzić Oliwskie ZOO i Akwarium Gdyńskie. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Wydział Biologii UG, Gdański Ogród Zoologiczny i Akwarium Gdyńskie

Czas: 11 stycznia 2019, godz. 13.00-20.00

Miejsce: Bałtycki Kampus UG w Gdańsku-Oliwie, Wydział Biologii UG, ul. Wita Stwosza 59, Gdański Ogród Zoologiczny, Gdańsk, ul. Karwieńska 3, Akwarium Gdyńskie MIR-PIB, Gdynia, Al. Jana Pawła II 1

 

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

Czas: 11 stycznia 2019, godz. 15.00-20.00

Miejsce: Bałtycki Kampus UG w Gdańsku-Oliwie, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, ul. Abrahama 58

Studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii UG i Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed oraz pracownicy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego i Akwarium Gdyńskiego MIR – PIB przygotowali dla Państwa ponad 60 tematów z dziedziny biologii i biotechnologii, które zaprezentują na ponad 100 imprezach. W tegoroczną noc zaangażowało się ponad 250 biologów, którzy będą opowiadać o swoich badaniach i pasjach, odkrywać tajemnice laboratoriów i hodowli, pokazywać to, co wydaję się niewidoczne oraz wyjaśniać to, co na co dzień jest zagadką. W tym roku do biologów przyłączyli się studenci i doktoranci z Wydziału Oceanografii i Geografii oraz z Wydziału Chemii. Podobnie jak w ubiegłych latach pracownicy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego i Akwarium Gdyńskiego zaprezentują mieszkańców w nieco odmiennej, nocnej odsłonie.

Na Wydziale Biologii „Noc Biologów” rozpocznie się już o godzinie 13.00, jednak będą to pojedyncze warsztaty skierowane do uczniów podstawówki. Na pozostałe imprezy zapraszamy od 15.00 do 20.00. O godzinie 17.00 zapraszają pracownicy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego a w Akwarium Gdyńskim warsztaty połączone ze zwiedzaniem rozpoczną się o godzinie 18.00.

O początkach „Nocy Biologów”

Idea „Nocy Biologów” narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas licznych spotkań otwartych dla społeczności miasta i regionu. Tysiące odwiedzających budynek dzieci, młodzieży i dorosłych były inspiracją do zorganizowania w całej Polsce tego typu przedsięwzięć. Pomysł wsparła Konferencja Dziekanów Wydziałów Przyrodniczych Uniwersytetów Polskich, powierzając Wydziałowi Biologii UAM koordynację pierwszej „Nocy Biologów” w styczniu 2012 roku. W najbliższy piątek odbędzie się więc już VIII edycja ogólnopolskiego wydarzenia, a z każdym rokiem do inicjatywy dołączają kolejne uczelnie.

Szczegółowy program „Nocy Biologów” oraz formularz rejestracji i rezerwacji

Wydział Biologii UG, Gdański Ogród Zoologiczny i Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB: pod linkiem

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed: pod linkiem

data ostatniej modyfikacji: 2018-12-19 09:37:08
Komentarze

Nauka języków w Trójmieście
boks.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
220x300_70.jpg
WSAiB_baner_220x300px.gif
WSSIP_220.jpg
bony_dla_maturzystow_220.gif
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Inauguracja-roku-akademickiego-2016-2017- 08
miniatura
 
Polityka Prywatności