Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego odbędą się 15 oraz 19 i 20 marca 2019 roku.
Program
Dzień otwarty Wydziału Biologii - 20 marca
Odwiedzając Wydział Biologii dowiesz się m.in. czy Helicobacter pylori i Homo sapiens to długotrwały związek czy przygoda na jedną noc, zobaczysz na czym polega mutacja i poznasz 10 największych mitów o mózgu. Przekonasz się na własne oczy dlaczego „plastic nie jest fantastic”, a także weźmiesz udział w koncercie rock’n’rollowego zespołu Deadly Plants.
Dzień otwarty Wydziału Chemii - 20 marca
Weź udział w warsztatach „Chemiczna podróż dookoła świata” i dowiedz się jak działają biokatalizatory. Posłuchaj wykładów takich jak np. „Chemia komputerowa – wirtualne eksperymenty”, „Czy wiesz jak mnie znaleźć?” czy „Substancje niebezpieczne w chemii”. Poznaj zakamarki laboratoriów, w których na co dzień studenci myślą nad wielkimi rzeczami!
Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed - Dzień otwarty 19 marca
Zobacz doskonale wyposażone laboratoria, pracownie oraz sale wykładowe na jednym z najnowocześniejszych wydziałów. Interesują Cię zagadnienia biomedyczne, bio-molekularne i ich zastosowania w biotechnologii? A może chcesz na własne oczy przekonać się jak wygląda hodowla roślin in-vitro? Dowiedz się jak poprawiamy jakość życia i zdrowia.
Dni otwarte Wydziału Ekonomicznego - 19 i 20 marca
Dzień otwarty na Wydziale Ekonomicznym to przede wszystkim zwiedzanie z przewodnikiem nowoczesnej bazy dydaktycznej. Zajrzyj do laboratorium danych finansowych Thomson Reuters, laboratorium tradingowego OSTC, czy Centrum Komputerowo-Egzaminacyjnego ACCA. Porozmawiaj też ze studentami o ich doświadczeniach na wydziale i nie tylko.
Dni otwarte Wydziału Filologicznego - 15,19,20 marca
Weź udział w warsztatach o języku rosyjskim, mentalności Rosjan, realiach współczesnej Rosji, kulturze rosyjskiej. A może marzysz o byciu tłumaczem? O tym jak wygląda taka praca, dowiesz się na warsztatach „Siedzieć jak na… austriackim kazaniu – pułapki i ciekawostki z życia tłumacza”. Do tego przygotowaliśmy konkursy, zawody i konsultacje!
Dzień otwarty Wydziału Historycznego - 19 marca
„Czy Wiedźmini istnieli naprawdę?…” „Czy Mona Lisa miała wąsy?…”, „Jak budowano statki w nowożytnym Gdańsku?…” – poznaj odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Jeśli fascynują Cię inne kultury, przyjdź i posłuchaj opowieści uczestników wypraw na Syberię i do Hiszpanii. Starożytność to Twój konik? Wpadnij na warsztaty w formie gry. Nie ma nudy!
Dzień otwarty Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki - 19 marca
Poddaj się badaniom w pracowni elektrofizjologii i dowiedz się jakie procesy zachodzą w Twoim organizmie. Spróbuj swoich sił w e-sportach – strafingu, bunny-hoppingu i cj-jumpach. Wolisz trening umysłu? Zapraszamy do udziału w grach logicznych. Nie zabraknie też pokazów zjawisk fizycznych i eksperymentów matematycznych.
Dzień otwarty Wydziału Nauk Społecznych - 19 marca
Udaj się w podróży do krainy psychologii eksperymentalnej, poznaj język migowy, dowiedz się czy istnieje recepta na zdrowe i szczęśliwe życie. Interesujesz się polityką? Przyjdź na jeden z wykładów, np. „Czego nie wiemy, a co powinniśmy wiedzieć o lobbingu politycznym?”. Poznaj również tajniki świadomego kreowania wizerunku w sieci.
Dzień otwarty Wydziału Prawa i Administracji - 19 marca
„Oskarżyć Ojca Chrzestnego, albo Ala Capone, a może rozstrzygnąć kwestie prawne z Breaking Bad? Czy bohaterowie Marvela powinni ponieść odpowiedzialność karną?” – dowiesz się tego podczas warsztatów prowadzonych przez KN Prawa Karnego. Weź udział w symulacji rozprawy sądowej i odwiedź jedyne w Polsce Muzeum Kryminalistyki.
Dzień otwarty Wydziału Zarządzania - 19 marca
Zostań mistrzem Excela i rozwiń swoje umiejętności programistyczne w trakcie warsztatów przygotowanych specjalnie dla Ciebie. Chcesz dowiedzieć się czym jest rynek walutowy, w jaki sposób można na nim inwestować i zarobić? Od czego zależą kursy walut? Tego i wielu innych rzeczy dowiesz się odwiedzając Wydział Zarządzania 19 marca.
Dzień otwarty w Bibliotece Głównej - 20 marca
Odkryj z przewodnikiem zakamarki nowoczesnej Biblioteki Głównej UG! Przenieś się w magiczny świat książek i poznaj miejsce, w którym tysiące studentów spędzają dziesiątki godzin przygotowując się do kolokwiów i egzaminów. Pokoje cichej nauki, zbiory specjalne, a także aula senacka, ws której ważą się losy uczelni – to tylko wybrane punkty na trasie.