Trójmiasto - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2019-04-24 17:30

Spotkanie ze Stanisławem Cioskiem na Uniwersytecie Gdańskim, wykład otwarty „Okrągły Stół - 30 lat sporu”

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na wykład otwarty Stanisława Cioska „Okrągły Stół - 30 lat sporu”, który odbędzie się 24 kwietnia na Uniwersytecie Gdańskim. Wstęp wolny po wcześniejszym zapisaniu się w punkcie rejestracyjnym przy audytorium A.

Czas: 24 kwietnia 2019, godz. 17.30-19.00

Miejsce: Wydział Prawa i Administracji UG, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 6, audytorium A


Informacje od organizatorów:

Obrady Okrągłego Stołu - jeden z czołowych symboli polskiej polityki. Rozmowy strony rządowej z „Solidarnością” doprowadziły do wyborów 4 czerwca i w końcu do całkowitej transformacji oblicza Polski. W tym roku obchodzimy ich trzydziestą rocznicę, a jednocześnie 30-lecie toczącego się wokół nich sporu.

Okrągły Stół przez zwolenników uważany za pokojową rewolucję i chwalebny ewenement w naznaczonej zbrojnymi powstaniami historii Polski. W oczach drugiej strony zgniły kompromis, kamień węgielny postkomuny, albo wręcz zdrada narodowa...

Czym tak naprawdę był?

Z tym pytaniem zmierzy się nasz gość - Pan Stanisław Ciosek. Uczestnik obrad Okrągłego Stołu po stronie rządowej, jak również uczestnik wcześniejszych rozmów w Magdalence. Jeden z najważniejszych polskich polityków przełomu lat 80. i 90. Między 1989 a 1996 rokiem ambasador Polski w Rosji. Swoje stanowisko sprawował najdłużej w historii.

Wstęp wolny po wcześniejszym zapisaniu się w punkcie rejestracyjnym przy dolnym wejściu do audytorium A. Prosimy o zabranie dowodu tożsamości.


data ostatniej modyfikacji: 2019-04-23 09:28:54
Komentarze

Nauka języków w Trójmieście
boks.gif

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
WSB_przeglad_uczelni.jpg
WSAiB_baner_220x300px.gif
220x300_70.jpg
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura WSPiA
 
Polityka Prywatności