Trójmiasto - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2019-05-13 14:00

O połączeniu nauki i sztuki na Uniwersytecie Gdańskim

Wydarzenie odbędzie się 13 maja 2019, godz. 14.00 na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed przy ul. Abrahama 58 w Gdańsku. Wstęp wolny. Spotkanie w języku angielskim.

Organizatorzy zapraszają na wykład i dyskusję z pogranicza nauki i sztuki, które poprowadzi prof. Nina Czegledy z Uniwersytetu w Ontario w Kanadzie. Prof. Czegledy przedstawi dorobek Franka J. Maliny, artysty tworzącego w nurcie sztuki kinetycznej, obracającego się wokół poszukiwań związanych z napięciem, przezroczystością, światłem i ruchem oraz György’egp Kepesa, węgierskiego malarza, wizjonera i pioniera łączenia sztuki i technologii.

Krótki biogram prelegentki:

Nina Czegledy – artystka, kuratorka, pedagog, pracuje na arenie międzynarodowej w ramach wspólnych projektów artystycznych, naukowych i technologicznych. Jej projekty są związane ze zmieniającym się postrzeganiem ludzkiego ciała i jego otoczenia, jak również ze zmianami paradygmatu w sztuce. Wystawiała i publikowała swoje prace w wielu miejscach, zdobyła nagrody za swoje prace artystyczne, inicjowała, prowadziła i brała udział w warsztatach, forach i festiwalach na całym świecie podczas wielu międzynarodowych imprez.

Wykład zorganizowany we współpracy MWB UG & GUMed z Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku, odbędzie się w ramach realizowanego na MWB UG & GUMed projektu STARBIOS2 (Horyzont 2020).

Więcej informacji pod linkiem


data ostatniej modyfikacji: 2019-05-09 15:15:06
Komentarze

Nauka języków w Trójmieście
boks.gif

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
WSB_przeglad_uczelni.jpg
WSAiB_baner_220x300px.gif
220x300_70.jpg
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura WSPiA
 
Polityka Prywatności