Trójmiasto - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
12-15.06.2019

Wystawa Mieke Bal na Uniwersytecie Gdańskim

Podczas zbliżającej się jednej z największych europejskich konferencji naukowych poświęconych zagadnieniom filmoznawstwa i medioznawstwa odbędzie się otwarcie wystawy Mieke Bal, szeroko znanej i cenionej na świecie holenderskiej krytyczki i teoretyczki kultury oraz artystki wideo. Jej instalacja ‘Story-Telling in Bits & Pieces’ będzie się składała z 3 różnych projektów artystki. Wstęp wolny.

Czas: 12 czerwca 2019 (wernisaż), 13-15 czerwca 2019 (wystawa)

Miejsce: Biblioteka Główna UG, Gdańsk, ul. Wita Stwosza 53

Wernisaż wystawy odbędzie się w środę, 12 czerwca o godz. 18.00, w Bibliotece Głównej UG. W dniach 13-14 czerwca będzie czynna w godzinach otwarcia biblioteki, czyli od 8.00 do 22.00, a w sobotę 15 czerwca od 8.00 do 13.00. Wstęp wolny zarówno na wernisaż, jak i wystawę.

Wystawa będzie się składała z 15 monitorów, podzielonych na 3 osobne sekcje, każda z nich będzie wyświetlała osobno fragmenty 3 różnych projektów artystycznych Mieke Bal:

  • część ‘What Culture Silences’, z fragmentami projektu ‘A LONG HISTORY OF MADNESS’
  • część ‘Precarity’, z fragmentami projektu ‘MADAME B’
  • część ‘Reasonable Doubt’, z fragmentami projektu pod tym samym tytułem

Mieke Bal tworzy wielowymiarowe, multimedialne projekty, łączące ze sobą filmy fabularne, instalacje wideo, fotografie, w rozmaitych proporcjach. Jej zainteresowania sięgają od zagadnień biblijnych, czasy antyczne aż do sztuki XVII wieku, sztuki współczesnej, nowoczesnej literatury czy feminizmu. Jest autorką ponad trzydziestu książek. Jako artystka sztuki wideo tworzy eksperymentalne filmy dokumentalne, w których przekłada prywatność i intymność podmiotu nad konstruowaniem opowieści. W swoich filmach powstrzymuje się do wprowadzania narracji głosem oraz od chronologii, tak aby wyjść z porządku asocjacyjnych powiązań. Okazjonalnie działa także jako niezależny kurator wystaw.

Więcej informacji o artystce na jej stronie: http://www.miekebal.org/

Wydarzenie jest imprezą towarzyszącą dużej prestiżowej konferencji NECS – European Network for Cinema and Media Studies pt. ‘Structures and Voices: Storytelling in Post-Digital Times’, która w tym roku odbywa się na Uniwersytecie Gdańskim.

O konferencji:

W dniach 13-15 czerwca 2019 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się jedna z największych europejskich konferencji naukowych, poświęcona zagadnieniom filmoznawstwa i medioznawstwa. Spotkanie ponad czterystu badaczy z pięciu kontynentów aranżuje istniejące od 2006 roku Stowarzyszenie NECS (European Network for Cinema and Media Studies) – międzynarodowa organizacja pozarządowa zaangażowana w promowanie szeroko rozumianej kultury audiowizualnej. Najważniejszym z organizowanych przez Stowarzyszenie wydarzeń jest coroczna konferencja  NECS, której trzynasta edycja odbędzie się w Gdańsku.

Imponująco przedstawiają się liczby dotyczące międzynarodowego spotkania filmoznawców i medioznawców. W ciągu trzech dni obrad swe referaty przedstawi ponad 400 badaczy z Europy, Azji, Australii i obu Ameryk w ramach 99 paneli tematycznych. Gościnne wykłady główne wygłoszą wybitni akademicy, którzy są jednocześnie aktywnymi twórcami kultury audiowizualnej: Mieke Bal (Królewska Holenderska Akademia Sztuk i Nauk), Catherine Grant (Uniwersytet Londyński) oraz Kuba Mikurda (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi).

Wstęp na konferencję wolny pod warunkiem członkostwa w Stowarzyszeniu NECS.

Informacje o członkostwie: https://necs.org/user/register

Więcej o wydarzeniu: https://necs.org/conference/

Program pod linkiem

data ostatniej modyfikacji: 2019-06-05 15:01:31
Komentarze

Nauka języków w Trójmieście
boks.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
WSB_przeglad_uczelni.jpg
WSAiB_baner_220x300px.gif
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
220x300_70.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura studenci
 
Polityka Prywatności