2019-10-12 12:00

Gra miejska Baduszkowej

To Ona nadała gdyńskiej scenie rozmach i styl. Realizując marzenie o nowoczesnym teatrze muzycznym wprowadziła obok klasycznego, operetkowego repertuaru, musicale. Jednak Jej najbardziej spektakularnym osiągnięciem była budowa nowej siedziby Teatru Muzycznego w Gdyni. Mowa o Danucie Baduszkowej, której postać Parlament Studentów WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, chce przybliżyć mieszkańcom i miłośnikom Gdyni, z okazji 100. rocznicy urodzin wieloletniej dyrektor "Muzycznego". Przygotowali edukacyjną grę miejską pt.: "Sekretna Gdynia Baduszkowej". Odbędzie się ona 12 października.

- Danuta Baduszkowa nie tylko zrewolucjonizowała gdyński teatr na skalę międzynarodową, ale jednocześnie była niezwykłą pedagog - w powołanym przez siebie studium przyteatralnym zaczęła kształcić wyspecjalizowanych dla potrzeb sceny muzycznej aktorów - zarazem śpiewaków i tancerzy Jakie tajemnice związane z Jej życiem kryją jednak gdyńskie kamienice, podwórza oraz ulice? Czy w Gdyni można spotkać postacie z przedstawień Teatru Muzycznego? Tego będzie się można dowiedzieć w atrakcyjnej formie gry miejskiej dla całych rodzin - mówi Adam Labuhn, przewodniczący Parlamentu Studentów WSAiB im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

- Dzięki ogromnej determinacji Danuty Baduszkowej powstał trzeci co do wielkości gmach teatru w Polsce - mówi Lechosław Dzierżak, radny miasta, współorganizator wydarzenia. - Odkrywając miejsca, fakty i historie związane z tą niezwykłą postacią uczestnicy gry, szczególnie młodzi gdynianie, będą również wzmacniać lokalny patriotyzm.

Gra miejska to przygoda z pogranicza zabawy detektywistycznej i historycznej wycieczki dla wszystkich mieszkańców i miłośników Gdyni, niezależnie od wieku. Gracze, dzięki wskazówkom ze specjalnych kart-map będą rozwiązywali zadania oraz odnajdowali przedmioty i notatki dotyczące historycznych miejsc Gdyni, związanych z Danutą Baduszkową. Poznają również postacie, które odcisnęły piętno na historii Gdyni oraz zasłużyły się społeczności regionu.

Gra ma charakter nielinearny i punkty mogą być zaliczane niechronologicznie. Wszystkie zadania znajdują się na obszarze Gdyni Śródmieścia. Nad grupą z daleka i z bliska będzie czuwał prowadzący grę przewodnik miejski Michał Miegoń (Muzeum Miasta Gdyni, Open House Gdynia, Inne Szlaki). Gra rozpocznie się o godz. 12 w gmachu WSAiB im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni przy ul. Kieleckiej 7, a zakończy po 2 godzinach w Teatrze Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni przy Placu Grunwaldzkim 1.

Na uczestników gry miejskiej czekają różnorodne upominki i nagrody od organizatorów.

Zapisy na adres e-mail: kwiatkowski@wsaib.pl

Szczegóły - www.wsaib.pl/gra-miejska

data ostatniej modyfikacji: 2019-10-08 16:25:58
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Trójmieście
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni
WSB_przeglad_uczelni.jpg
UG_przeglad_uczelni_1.jpg
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
WSAiB_baner_220x300px.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Kierunki w AHE
miniatura
miniatura ASZWOJ 01
 
Polityka Prywatności