2019-11-29 09:00

Wykład brytyjskiej artystki Giny Czarnecki na Uniwersytecie Gdańskim

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku zapraszają na wykład Giny Czarnecki ‘Contagion. 15 years on’. Artystka eksploruje powiązania pomiędzy infekcjami biologicznymi a rozpowszechnianiem się informacji czy wiedzy we współczesnym świecie. Wstęp wolny. Wykład w języku angielskim. Czas: 29 listopada, godz. 9.00 Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, Gdańsk, ul. Abrahama 58, aula 042

W swojej twórczości autorka wykorzystuje różne media w tym film, rzeźbę, instalacje czy video często łącząc je w niekonwencjonalne formy. Koncentruje się na związkach technologii i kultury, wpisując swoje działania we współczesne tendencje artystyczne wskazujące na powiązania sztuki z nauką, a w szczególności z neurobiologią, neuroinżynierią, biologią syntetyczną czy psychologią.

Prace Giny Czarnecki będzie można oglądać od 18 grudnia 2019 w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku na zbiorczej wystawie „Bez granic. Przetworzone ciało – poszerzony mózg – usieciowiona sprawczość” odbywającej się w ramach cyklu art + science meeting.

Więcej o Ginie Czarnecki i jej pracach można poczytać na stronie internetowej artystki.

Wykład odbędzie się w ramach realizowanego na MWB UG & GUMed projektu STARBIOS2 (Horyzont 2020)


data ostatniej modyfikacji: 2019-11-28 09:53:05
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Trójmieście
boks.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
WSAiB_baner_220x300px.gif
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
WSB_przeglad_uczelni.jpg
UG_przeglad_uczelni_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Uniwersytet Jagielloński
miniatura Pracownia Technologii Żywności - 1
miniatura Gala absolwenta 2016 - 03
 
Polityka Prywatności