2019-12-31

Operetka „Księżniczka Czardasza” w ramach jubileuszu 50-lecia UG

W imieniu Rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr. hab. Jerzego Piotra Gwizdały mamy zaszczyt zaprosić na operetkę w trzech aktach pt. „Księżniczka Czardasza” Imre Kálmána, która odbędzie się 20 lutego 2020 na Scenie Teatralnej Not w Gdańsku. O taneczną atmosferę zadba Zespół Pieśni i Tańca JANTAR UG. Spektakl wpisuje się w obchody jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego i tego dnia będzie dedykowany pracownikom oraz studentom UG. Premierę „Księżniczki Czardaszy” będzie można zobaczyć już 31 grudnia 2019.

Premiera operetki będzie miała miejsce w wieczór sylwestrowy 2019/2020, a jeden z kolejnych spektakli zostanie zaprezentowany 20 lutego 2020 r. Wydarzenie, które odbędzie się w „tłusty czwartek” zostało objęte patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzego P. Gwizdały. Na przedstawienie odbywające się w tym terminie studenci i pracownicy UG będą mogli kupić bilety w promocyjnej cenie. Więcej informacji pod linkiem.

Inscenizacją „Księżniczki Czardaszy” zajęli się gdańszczanie: Anna Fedyniak – Kołodziej (muzyk, pedagog, dyrektor przedszkola) i Grzegorz Piotr Kołodziej (śpiewak operowy, baryton, adiunkt
w Katedrze Logopedii na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego) – twórcy i pomysłodawcy spektaklu, debiutujący w roli reżyserów. Nad całością przedstawienia czuwać będzie doświadczona, energiczna dyrygentka Sylwia Janiak – Kobylińska wraz z dwudziestoosobową orkiestrą, a muzyka
w aranżacji Kamila Cieślika wprowadzi widzów w klimat lat dwudziestych i trzydziestych XX w. W trakcie wieczoru pełnego melodii w rytmie węgierskiego czardasza i walca o taneczną atmosferę zadba Zespół Pieśni i Tańca JANTAR UG.

Zaangażowanie publiczności zadecyduje o ostatecznym kształcie przedstawienia, w związku z czym akcenty mody z epoki lat trzydziestych takie jak perły, pióra we włosach (Panie), czy kwiat
w butonierce i lakierki (Panowie), będą przez twórców mile widziane. W antrakcie przewidywany jest także poczęstunek dla widzów.

Księżniczka Czardasza” – jedna z najbardziej znanych i lubianych operetek Imre Kálmána, od swojej premiery w Wiedniu 1915 r. bawi widzów do dziś. To historia miłosna Sylvy (artystki variétés) i Edwina (księcia Lippert Weylersheim) ukazana komediowo na tle melodii okraszonych węgierskimi rytmami czardaszów, gdzie przebój „goni” przebój, a muzyka zachęca do tańca, nie tylko tancerzy na scenie, ale również widzów. Inscenizacja zabiera widownię w lata 30-te XX wieku, gdzie w klimacie filmów ze Starego Kina publiczność będzie mogła się bawić, nie tylko w Wieczór Sylwestrowy, ale również w karnawale 2020 r.

Występują:

Barbara Lewicka – sopran, w tytułowej roli Sylvy Varescu
Przemek Radziszewski – tenor, jako Edwin
Magdalena Chmielecka – sopran, jako Stasi
Grzegorz Piotr Kołodziej – baryton, jako Boni
Marcin Miloch – baryton, jako Feri
Anna Kociarz – jako Księżna
Maciej Konopiński – jako Książę

Sprzedaż biletów


data ostatniej modyfikacji: 2019-12-12 12:56:43
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Trójmieście
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
UG_przeglad_uczelni_1.jpg
WSAiB_baner_220x300px.gif
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
WSB_przeglad_uczelni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Wyszkolenie strzeleckie - 2
 
Polityka Prywatności