2019-12-17 19:00

Co przyniesie nam Brexit?

Spotkanie odbędzie się niedługo po nowych wyborach w Wielkiej Brytanii w dn. 17 grudnia (wtorek) o godz. 19:00 w budynku Olivia Tower (Olivia Business Centre al. Grunwaldzka 472, Gdańsk).

Chaos w Wielkiej Brytanii trwa od miesięcy i niewiele wskazuje na to, że uda się wkrótce znaleźć jakiekolwiek rozwiązanie tej sytuacji.
Przed nami przedterminowe wybory, które odbędą się 12 grudnia, jednak ponownie może zdarzyć się sytuacja, w której żadne z ugrupowań nie będzie miało większości i faktyczne opuszczenie Unii Europejskiej znów odłoży się mocno w czasie. Wszystko wskazuje na to, że jeśli w nadchodzących wyborach wygrają konserwatyści, Wielka Brytania opuści wspólnotę z końcem stycznia.

W związku z napiętą sytuacją polityczną, postanowiliśmy jako gdański oddział Klubu Jagiellońskiego zorganizować spotkanie dyskusyjne na temat Brexitu i jego konsekwencji dla Polski.

Chcielibyśmy odpowiedzieć sobie między innymi na następujące pytania:
- czego możemy spodziewać się po ogłoszeniu wyników wyborów?
- kiedy i jak zakończy się proces wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej?
- czy coraz bardziej oddalający się termin faktycznego opuszczenia wspólnoty działa na niekorzyść lub korzyść interesu polskiego?
- jakie konsekwencje polityczne, społeczne i gospodarcze będzie miał Brexit, szczególnie z perspektywy gospodarki naszego kraju, a także rodaków i ich rodzin na emigracji w Wielkiej Brytanii?

Do dzisiaj swoją obecność potwierdzili:
prof. dr hab. Jacek Tebinka - Kierownik Zakładu Historii Najnowszej i Myśli Politycznej Uniwersytet Gdański

Maciej Goniszewski - kierownik Radio UG MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie

Spotkanie odbędzie się niedługo po nowych wyborach w Wielkiej Brytanii w dn. 17 grudnia (wtorek) o godz. 19:00 w budynku Olivia Tower (Olivia Business Centre al. Grunwaldzka 472, Gdańsk).

Pierwszeństwo wstępu mają osoby, które zapiszą się na wydarzenie poprzez kliknięcie “Wezmę udział” na wydarzeniu na Facebooku lub zgłoszą się e-mailowo pod adresem: gdansk@klubjagiellonski.pl

data ostatniej modyfikacji: 2019-12-16 13:51:40
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Trójmieście
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
EF_220.jpg

Przegląd uczelni
WSAiB_baner_220x300px.gif
UG_przeglad_uczelni_1.jpg
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
WSB_przeglad_uczelni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Gala absolwenta 2016 - 05
miniatura
miniatura FOTO 3
 
Polityka Prywatności