Jutro, 24 kwietnia, o godz. 10:00 odbędzie się anglojęzyczne seminarium internetowe poświęcone rozwojowi archeoturystyki i szlaków kulturowych w rejonie Morza Bałtyckiego. Swoimi doświadczeniami będą dzielić się archeolodzy, muzealnicy i praktycy z Danii, Luksemburga, Polski oraz Szwecji. Spotkanie będzie transmitowane na kanale YouTube projektu, a pytania będzie można zadawać za pośrednictwem czatu. UG zachęca zainteresowanych do udziału.
Archeologiczne dziedzictwo Morza Bałtyckiego wciąż skrywa wiele tajemnic. Jest źródłem niewykorzystanego potencjału turystycznego, który obecnie rozwijają uniwersytety i muzea z Danii, Polski oraz Szwecji na wyspie Bornholm, przy Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku i na grodzisku w Owidzu oraz w szwedzkim Lund. Seminarium to nie tylko okazja do zapoznania się projektem ArchaeoBalt, który ma celu stworzenie podstaw innowacyjnej archeoturystyki, np. w oparciu o ciekawy program wykopalisk archeologicznych, czy aplikacje z rozszerzoną rzeczywistością, ale także do odkrywania ciekawych miejsc na mapie turystycznej regionu Morza Bałtyckiego.
Webinarium jest skierowane do osób zainteresowanych turystyką, archeologią oraz historią, a także firm oraz organizacji turystycznych i kulturalnych. Podzielone na dwie części spotkanie, podczas którego zostanie pokazanych siedem prezentacji dotyczących dziedzictwa regionu i lokalnych archeologicznych atrakcji turystycznych odbędzie się w najbliższy piątek, 24 kwietnia 2020 r., w godzinach od 10:00 do 14:30. Transmisja online odbędzie się na kanale projektu na platformie YouTube. Uczestnicy spotkania będą mogli zadawać pytania i udzielać komentarzy za pośrednictwem czatu YouTube.
Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/
ArchaeoBalt YouTube: https://www.youtube.