25-27.11.2020

UMG na Gdynia E(x)plory Week

Uniwersytet Morski w Gdyni bierze udział w Gdynia E(x)plory Week 2020. W tym roku wydarzenie trwa od 25 do 27 listopada i prowadzone jest w formule online. Pracownicy Uczelni przeprowadzą ciekawe wykłady, zaprezentowane zostaną wydziałowe laboratoria, a podczas finałowej gali wręczona zostanie nagroda od Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W jury konkursu zasiada dr inż. Damian Bisewski z Katedry Elektroniki Morskiej działającej na Wydziale Elektrycznym.

Gdynia E(x)plory Week to największe święto nauki i innowacji w Polsce. Składa się z trzech części: Krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory, Festiwalu Nauki i Technologii oraz XI Kongresu „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji”. Gościem specjalnym tegorocznej edycji wydarzenia będzie Prof. Ada Yonath, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie chemii. W 2009 roku otrzymała tę prestiżową nagrodę w ramach uznania jej pracy związanej z badaniami nad strukturą i funkcją rybosomu.

Uniwersytet Morski w Gdyni zaprasza na wykłady w dniu 26 listopada 2020 roku 

26 listopada 2020 roku:

  • godz. 14:00 - 14:45 

Wykład pt. "Jak marketingowcy kreują potrzeby" - prowadząca: dr Hanna Mackiewicz, Katedra Zarządzania i Ekonomii, Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa.

U progu Black Friday zadamy sobie pytania: jak marketingowcy kreują potrzeby, jakie działania stosują, jak się uchronić przed nieuczciwymi praktykami stosowanymi przez firmy, czym różni się orientacja marketingowa od sprzedażowej? Zapraszam na wykład – konwersatorium, na drogę wspólnej eksploracji, na twórcze szukanie odpowiedzi na pytania. Może uda się Nam spojrzeć na rzeczywistość Nas otaczającą jeszcze z innej perspektywy?

  • godz. 16:00 - 16:45 

Wykład pt. "Co nasza reakcja na pandemię Koronawirusa mówi o poziomie naszej dojrzałości?" - prowadzący: dr Bartosz Surawski, Katedra Zarządzania i Ekonomii, Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa.

Reakcje ludzi na pandemię COVID-19 są przeróżne. Co mówią o poziomie naszej dojrzałości, odpowiedzialności, rozwoju osobistego? W psychologii rozwojowej, socjologii, antropologii, a nawet teorii organizacji spotykamy modele poziomów rozwojowych człowieka: od poziomów rozwoju naszej psychiki,świadomości, inteligencji, moralności, po poziomy rozwoju cywilizacji czy organizacji. Jak można wykorzystać te modele, aby zrozumieć, dlaczego ludzie reagują na pandemię w tak niesamowicie zróżnicowany sposób?

Wkrótce zamieścimy również linki do zwiedzania laboratoriów na Wydziale Elektrycznym, Mechanicznym i Nawigacyjnym


data ostatniej modyfikacji: 2020-11-26 14:32:56
Komentarze
 
Polityka Prywatności