Uniwersytet Gdański 601+ w dziedzinowym rankingu Times Higher Education World University Rankings 2020

W rankingu Times Higher Education World University Rankings by subject for Social Sciences 2020 Uniwersytet Gdański znalazł się pozycji 601+ wśród wszystkich uczelni wyższych na świecie. W rankingu wyróżniono uniwersytety wiodące w dziedzinie komunikacji i medioznawstwa, nauk politycznych i studiów międzynarodowych, socjologii i geografii.

W aktualnej edycji rankingu obejmującej 720 uniwersytetów, UG notowany jest wraz z ośmioma innymi uczelniami z Polski, spośród których na pierwszym miejscu znalazł się Uniwersytet Humanistycznospoleczny SWPS (pozycja 401-500 w zestawieniu światowym). W szóstej setce światowego zestawienia znalazły się: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Uniwersytet Warszawski.  Uniwersytet Gdański wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim, Łódzkim, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika oraz Uniwersytetem Śląskim w Katowicach uplasował się w przedziale 600+.

Światowe podium w tej edycji rankingu zajmują Instytut Technologiczny w Massachusetts, Uniwersytet w Oxfordzie oraz Uniwersytet Harvarda.

Times Higher Education World University Ranking uchodzi za jeden z czterech najważniejszych światowych rankingów uczelni wyższych, obok QS World University Ranking, U-Multirank oraz Rankingu Szanghajskiego.

 

Więcej informacji na stronie: https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2020/subject-ranking/social-sciences

data ostatniej modyfikacji: 2019-11-13 12:22:01
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Trójmieście
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
uniwersytet_morski_boks_przeglad_uczelni.gif
WSB_przeglad_uczelni.jpg
WSAiB_baner_220x300px.gif
UG_przeglad_uczelni_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura WSIiZ - zajęcia
miniatura
 
Polityka Prywatności